- FESTIVAL TRAMPSKÉ, COUNTRY A FOLKOVÉ HUDBY -

3

Názory 2014

Monika Kaletová

Vážený pane Pavle Aligátore! Dopis i dáreček nás velice překvapil a potěšil. Vzhledem k tomu, že na obrázku bylo jen jméno a věk, tak to opravdu obdivuji Vaši mravenčí práci, že jste nás našel. To že jsou Vánoce za dveřmi tak tričko dáme Anetce pod stromeček a po Vánocích ještě pošleme „Andílka“ v tričku andílka. Náš Andílek Anetka je narozená v roce 2012. Na facebook nechodím zas až tak často, a proto mi možná unikla Vaše možnost se se mnou spojit. Taky přejeme krásné a požehnané Vánoce, a co nejmíň starosti při přípravě dalšího ročníku Mohelnického dostavníku. Už se těšíme na příští ročník a konec léta si už rezervujeme na Mohelničák.

Lucka Cenková

Ahóóój Aligátore. Ještě jednou, dodatečně, moc děkujeme za tričko. Andrejka tričko často a ráda nosí. „Anděl Mohelnického dostavníku“ zní vznešeně…Když si ale představím, co má takový opravdový anděl Dostavníku, za kterého Vás považuji, práce a starostí…tak jsem rázem na zemi. Skoro v podzemí 🙂 (bydlíme nedaleko Moravského krasu:)) Asi jako 10 kilový kámen letící z výšky 1 kilometru. Musí to být spoustu zařizování, telefonování, jednání, papírování, nervů, obcházení sponzorů, vyřizování na úřadech, jednání s hasiči, policií, hygienou, interprety, organizace dobrovolníků, jednání s poskytovateli občerstvení, parkování, vstupenky…a k tomu: přesvědčit Dagmar Honsovou, aby řekla, že bude příjemné slunečné počasí 🙂 Ale na Mohelnický dostavník se těšíme celý rok a „žijeme“ z něho pak ještě dlouho. Jakoby se tady čas na chvíli zastavil a člověk jenom chodí a „poslouchá“, jak jde život. Při: „No, to se ví, zase se sejdem…“ vždycky slzím, ale je to to nejhezčí zakončení léta. Je nám, rodičům, velkým potěšením, že naše dítě je Andělem Mohelnického dostavníku, protože jezdíme na Dostavník od 14let (na 40. ročníku nám bude 38let). To jsme ale jezdili ještě každý zvlášť, protože jsme se neznali. Já osobně jsem byla na Dostavníku poprvé s mojí maminkou a mými 3 sourozenci. Zemřel nám v květnu toho roku táta a moje maminka to velice těžce nesla. Mohelnický dostavník jí tenkrát, myslím, velice psychicky pomohl. Spala pod stromem a poslouchala celou noc písničky od táboráku a chodila bosá podél potoka…a po dlouhé době se zase usmívala. Nebyli jsme ale na Dostavníku vždy, protože jsme třeba v roce 2001 – 2003 byli v Norsku. Nebo když děda slavil tento rok ve stejný termín 70. narozeniny. Andrejka začala teď od září chodit do školy. Začala chodit také do ZUŠky, do klavíru. Ve škole má flétnu, sportovky, angličtinu a keramiku. Chodí do sboru sivických hasičů, do skautů a do plavání. Chce být veterinářkou nebo malířkou, protože má ráda zvířata a ráda maluje. Chtěla by chovat chameleona. To jí ale rodiče nedovolí 🙂 Přejeme Vám hodně zdraví, posíláme pozdrav ze Sivic a doufáme, že se v Mohelnici zase v létě sejdem 🙂

Jitka Šuranská

Milý Pavle, zase jsem buď v běhu cestovacím, hracím, nebo nemám sílu jít k počítači, tak se omlouvám, že to chvíli trvalo. Mám už konečně i fotky na Facebooku. Děkuju za ně moc! Co bych ráda řekla o Mohelnickém dostavníku? No že tam bylo dobře ….. Tedy praskla mi struna a bez náhradní to byl dost stres … A našli se hned 3 lidé, kteří mi pomohli. Sympatický muž, který mi strunu šikovně navázal, tak, že byla funkční a dvě další ženy, které přispěchaly, jedna se strunou ohranou a druhá dokonce s novou … Takže dost dobrý fesťák s parádními lidmi. Publikum, které se nevzdá, ani když na něj prší, a poslouchá s úctou i žánr, na který vlastně nepřijelo …. Odjížděla jsem s velkou radostí a moc děkuju za pozvání ještě jednou! Srdečně Tě pozdravuju ze Zlínka!

MAROD

Děkujeme kamarádům za fotky, které zachytily tu úžasnou atmosféru na Mohelnickém dostavníku.

Tempo di vlak – Cowboy

Ahoj Aligátore Děkujeme za tvou přízeň a kamarádství. Na páteční koncert v Mohelnici máme skvělé odezvy. Jirka moravský Brabec nám řekl, že se mu náš koncert moc líbil a že jsme ho moc potěšili. Měj se fajn.

František Goliš Drápal – RANGERS

Kapela Rangers byla nadšená, Dostavník byl úžasnej. Díky Mohelnický dostavník nikdy nezklame. Díky Aligátorovi a všem, kteří se podíleli na dokonalém průběhu festivalu a hlavně skvělým divákům!!!

Lenočka

Ahoj Aligátore, letos jsem se z časových důvodů nemohla zúčastnit Dostavníku , ale byla jsem alespoň na Bouzově a jako vždy, bylo to super, zamilovala jsem se hned do dvou hudebních formací 🙂 Sem Tam obdivuju už dávno. Chtěla jsem se zeptat, jestli nevíš, budete li mít k dispozici nějaké fotky, protože tam fotilo více lidí a některé foťáky vypadaly celkem profi. Pečlivě jsem si prohlédla všechny fotky v galerii MD a jako bych tam byla, a u fotek kde je na závěr střelba vojenské gardy … prostě mi vhrkly slzy do očí jako vždy, když jsem to slyšela osobně a v uších mi zní „No to se ví, zase se sejdem…“ Prostě to bylo určitě super, jako vloni, jako kdykoli, kdy jsem byla. Uctivý hlubokosklon za všechny, pro koho to všichni děláte a za sebe nejvíc.

. . . . . . . . . . . . . . . . . .

Ahoj Lenočko , brzy budou na webu i fotografie z Bouzova, z kostela v Lošticích (recitál skupiny POUTA) a další.Už se na tom pracuje. Fotografií je hodně a provádím časově docela náročný výběr.
Aligátor

Věrka a Honza Madalenští

Ahoj Pavle, po týdenním školním rozjezdu máme konečně trochu času se zastavit a napsat Ti pár řádků … Ještě jednou chceme moc a moc poděkovat za všechny mladé muzikanty za dopolední scénu „Bonbónky“. Pár ohlasů, jak od muzikantů, tak od diváků se k nám dostalo a všechny zatím pozitivní. Nautica byla moc nadšená a překvapená celým festivalem – programem, prostředím ,… ale i naším parkem, kempem, hřištěmi, atd.. Mysleli, že Mohelnice je malé městečko, kde v sobotu už rohlíky nekoupí… I my jsme si po delším čase užili Dostavník téměř celý a znovu jsme si uvědomili jeho jedinečnost s velkým „J“ v rámci ostatních festivalů v naší muzice v celé republice. Oceňujeme a vážíme si Tvé snahy zachovat festival v tradiční dramaturgii a odvahy neustoupit komerčnímu tlaku doby. V nás budeš mít vždy podporu a vždy opět rádi pomůžeme. Ještě jednou oba děkujeme za možnost přispět k tomuto dílu alespoň formou uvádění „Duhové scény“. Velice nás to letos potěšilo, když jsi se na nás obrátil. Ještě jednou moc „díky“ a přejeme Ti do dalších ročníků plno sil. Tvůj a náš Mohelnický Dostavník je potřeba udržet už jen pro tu jedinečnou atmosféru. Měj se pěkně.

Kalous Perez – Hradec Králové

Ahoj Aligátore, i po týdnu od závěrečné „No to se ví, zase se sejdem“ mi hlavou táhnou živé obrazy z letošního dostavnického dějství a vokály harmonicky souzní s akordy. Díky tvému a vašemu společnému pořadatelskému úsilí se letos opět vše povedlo. Zdánlivě už tak nějak samozřejmě a automaticky, k tomu v nonstop skvělé atmosféře. Plynule jako špičkové hodinky. Skvělé dílo i jeho organizace. Výborný, zajímavý a přehledný dostavnický plátek, letos pěkně tučný. A vždy k mání pro každého. Též jakoby samo sebou. A mnoho vašeho dalšího znamenitého koření, které dělá Mohelnický dostavník jedinečným, delikátním, lehce stravitelným a výživným. Gratulace a díky tobě i celému vašemu týmu jsou namístě. Spokojení letošní strávníci se už dnes těší na jubilejní čtyřicátý ročník.

Valeria a Sláva z Jesenice

Ahoj Aligátore. 39. Dostavník se mi tradičně líbil, děláte znamenitou věc. I když se přidávám k hlasu o letošní mírné rozpačitosti. Také jsme cítili jakési sevření, napětí, nevíme z čeho? Pořád musíme přemýšlet o tom, jak si má, může, smí vynutit obecenstvo přídavek. Zarazilo nás okřiknutí publika moderátorem sobotního večera, když jsme si žádali v kraji běžným způsobem přídavek od Žalmana. A to u jiných skupin předtím dokonce publikum povzbuzoval, aby víc tleskalo.

Cowboy – Robin Hill – TEMPO DI VLAK

Ahoj. Ještě jednou moc děkujeme, že jsme se mohli zúčastnit. Děláš dobrou věc a moc dobře. Vím, že je to těžké a nedoceněné. Moc si vážíme, že můžeme být tví kamarádi. Přeji hodně elánu a zdraví.

Pavel Helan

Na letošním Mohelnickém dostavníku jsem měl fantastickou předkapelu – Víťa a Filípek Štaiglovi mi přišli zazpívat jejich verzi iBůh, jako dárek pro mě k narozeninám. Stejným dárkem bylo to, že se Duhová scéna naplnila navzdory mrholení. Děkuji divákům a držím palce organizátorům.

Jana S. Charita Zábřeh

Chtěla bych Vám ještě dodatečně poděkovat za Dostavník. Absolvovali jsme sice jen koncert Pout v Lošticích, ale byl naprosto úžasný! Potěšilo mě, kolik tam bylo lidí spíš staršího věku. Na Dostavník by asi nešli, ale měli možnost nasát atmosféru tímto způsobem. Nesmím zapomenout ani na mši – je moc dobře, že věřící návštěvníci mají možnost účastnit se přímo v areálu. My jsme se přijeli také symbolicky rozloučit s o.Pavlem. Ještě jednou moc díky a přeji Vám hodně sil a elánu.

Pavlína Jíšová

Ahoj Aligátore, ještě jednou díky za všechny a báječný podzim!

Vašek, webmaster webu Mohelnického dostavníku

Ahoj kamaráde! Už dlouhé roky vím, co obnáší uspořádat tvůj milovaný Dostavník, tak až si konečně po vší té nekonečné práci na pár chvil sedneš někam do klidu od okolního shonu a do posvátného ticha ti bude jen tiše vonět káva, tak se v duchu aspoň na krátkou chvíli maličko poplácej po ramenou a aspoň na prchavý okamžik buď na sebe pyšný, protože jsi zase dokázal něco, před čím je nutné lidsky smeknout a na co si člověk pyšný být zaslouží…
Jsi pašák! A jestli tě po těch tvých unavených ramenou ještě nikdo nepoplácal, tak to udělám, hned jak tě uvidím, já.

Vašek Souček

Ahoj Pavle. Tak pár slov k letošnímu ročníku, než to zapomenu; třídově zvládali kluci techniku (Petřík a spol.), řekl bych že i Chramosta na Duhové scéně. Bezchybně fungovala také inspice. Užil jsem si moderování bez obvyklých nervů s dodržováním časového rozpisu, pročež si Žalman taky užil; ale v jeho případě uznávám, že stokrát za život musel skousnout a promíjet zpoždění jak na dráze, než se dostal před publikum. Velká paráda je pro autora, když všichni zpívají jeho věci slovo od slova s ním. Potkalo to letos v pěkné podobě i Marien a Pouta. Po delší době jsem zkusil mírně spolupracovat s obecenstvem. Ono bylo natolik vstřícné, že by se s ním dalo i manipulovat. Dlužím poděkování Mlokovi za pomoc s pěveckou hvězdičkou z Polska. Líbilo se mi, že letos nikdo tak zvaně „nehvězdařil“, jako to někteří nejmenovaní umějí. I Folk Teamu svědčil dopolední čas. Mírně mne zklamaly filmečky, zvykl jsem si na vyšší úroveň z dřívějších dob. Za to ale nemůžete, takové jsou trendy. Všechno rychle a jenom „jako“. Pár věcí na okraj, nevím, jestli jsou, nebo nejsou důležité. O Dostavníku věděl dr. Eda Vedral, sedmaosmdesátiletý šerif osady „Dálava“ v Chicagu, volal mi ve čtvrtek večer. Tak mu publikum poslalo jedno hromové ahoj přes moře – a co se nestalo; přišli poděkovat dva mladí, co se od něho právě vrátili, kluk měl na sobě osadní triko. Eda je neuvěřitelný živočich, známe se od naší expedice do Colorada v r. 1993. Náhoda? S počítačem umí zacházet, a letošní věstník Dostavník Times mu posílám. Kdyby se Ti chtělo navázat s ním spojení… myslím, že by měl velkou radost. Ale jen když budeš mít čas, nechci Tě zatěžovat. Čehož se právě dopouštím… tak zatím!

Sir Robert Kovarik – Orlová – Lutyně

Ahoj Aligátore. Přijmi prosím touto cestou mé vyjádření obdivu a respektu. Mohelnický dostavník, Tvé dítě a zároveň dítě Tvých nejbližších, to je super festival, jehož sláva hvězd se dotýká. Byl to letos můj 11. Dostavník a splnila se mi na něm řada přání. Bylo to letos opět o vynikající hudbě a hlavně také o setkáních s přáteli – s některými dokonce po mnoha letech. Jelikož si pamatuji, že jsi kdysi chtěl, ať ti posíláme pohledy z našich domovů, posílám Ti jeden z Orlové. Abych byl úplně přesný, tak na zaslané pohlednici je Husův dům v Orlové – Městě – to je můj druhý domov. Děkuji Ti za úžasný festival a přeji Ti pevné nervy, železné zdraví, ať Ti nechybí štěstíčko a hlavně Boží požehnání do dalších let Tvé náročné tvůrčí i organizátorské činnosti!

Víťa a Marien

Ahoj… Hektické pojetí minulého víkendu a přítomnost našich ratolestí, protože jsme nesehnali hlídání, způsobila, že se mi nepodařilo tě osobně zastihnout a podat si s tebou alespoň pracku. Tak alespoň touto cestou posílám za nás všechny jedno veliké díky. Reakce publika, jakožto i následující půlhodinový prodej cédéček nás velice potěšily a Mohelnický dostavník i nadále pro nás zůstává srdeční záležitostí. Je to opravdu mimořádné setkání. Kéž by tě a tvé přátele nikdy neopustila chuť a síla tenhle – vím že neskutečně náročný podnik – realizovat. Díky, za to všechno. Hodně zdaru, milý příteli hodné muziky….

Vlasta z Tvořivé dílny

Ahoj Pavle, moc dík za krásný hudební víkend. „Tvořivá dílna“ proběhla v pořádku. Stany byly super. Končili jsme vždycky kolem 20 hodiny, což si myslím, že to jak dětem tak i rodičům vyhovovalo. Nikdo se neztratil, ani nebyl žádný úraz. Celkem bylo 98 dětí z toho 45 jich malovalo obrázky. To byl dobrý nápad. Dostala jsem k ruce 2 moc šikovné pomocnice.

Alena

Včera jsem dojela okamžitě usnula bylo tam fakt moc krásně. Je to festiválek malý, ale o to víc hřejivý. Moc by mi chyběl kdyby skončil. Stvořil ho Aligátor a udržet ho při životě je rok od roku náročnější. On ale se svým duchem bojovníka jde do toho rizika každý rok. Rád by to své úžasné dítě předal, ale nějak není komu. Zatím. Jo a koupila jsem si nový stan je krásný uvnitř bílý jen s nádechem zelena. Dobře se v něm čte a je to příjemné na oči. Na Mohelnici byl výtvarník a malíř. Pekl topinky ten by se ti líbil. Měl starý stoleček se židlí. Letité kamínka s cihlou a na ní plecháčky s česnekem, máslem a sádlem. A nad tím vším visel vzorník topinek – mohl jsi si vybrat jak moc chceš opečenou:-))))). A všude kolem pohodoví lidé muzika úsměvy a takovej ten Foglarovskej duch. Mám ráda toto místo, kde jsou léta stejné rituály, kdy přijede Dostavník a zazní tony písně píseň z filmu Vinnetou. Kde tři dny a noci zní muzika. Mám ráda oheň a jeho jiskry co tančí v korunách stromů. Mám ráda palouk v lese kde se lidé ztiší a naslouchají božímu slovu. A je tu poslední písnička a zase zní zvony z kostela. No to se ví zase se sejdem……….

Jarda Mikeš PnB

Hezký den, ahoj Aligátore! Zdravím za sebe a za celou bandu Proč ne Bandu ze Třebové. Vím, že organizace takové gigaakce Dostavníku není vůbec jednoduchá. Chtěl bych za sebe a kapelu poděkovat za možnost našich vystoupení a prezentace. Ještě jednou tedy díky a snad se nevidíme naposled.

Jiří Merkl

Také se přidávám s poděkováním a pochvalou za bezvadný festival.

Honza Seichter

Taky se připojuji s poděkováním, a děkuji za krásný dostavník.

Lenka Sakařová

Připojuji se s poděkováním…. a díky i za propagaci „hudebního potěru“

Martin Exod Bambuch

Myslím, že není důvod si dělat nějaké špatné pocity, osobně jsem velmi spokojen, i když třeba Poláci mě moc nenadchli.

Adéla Jonášová

Je pondělí, 1. září. Festivalová sezóna skončila Mohelnickým dostavníkem, bylo krásné ho uzavírat, díky! Jeden z festivalů, na který mám vždy vzpomínky živé a podmanivé…, nějak se tam všechno děje. Lenka Tichotová je skvělým společníkem na takové akce. Rozhodně NEPOHRDÁME takovými staromileckými jamy, my je MILUJEME . A všechno je jednou poprvé a odříkaného chleba největší krajíc.. René Souček si konečně zazpíval na pódiu Mohelnického dostavníku, čímž se mu splnil sen – dokonce zpíval závěrečnou hymnu!… a chyběl mu už jenom pěkný klobouk (ale to si dělám legraci, on totiž ty klobouky nenosí :)). Tímto prosím všechny kamarády, kteří tuto událost fotili, jestli by nějaké fotky zveřejnili, abychom měli památku. Já jsem měla po celou dobu na pódiu pusu od ucha k uchu. Měla jsem k tomu několik důvodů: 1. hraju s úžasnými ženami. 2. byla jsem po mohutném večírku, který v podstatě ještě pokračoval. 3. jsem zamilovaná a On tam byl. 4. vyšlo počasí navzdory neblahým předpovědím. Léto prosvištělo šíleným tempem…, tak rychle, že člověk cítí jen únavu a pamatuje si záblesky z některých festivalů… a letos jsme hrály v červenci a v srpnu dohromady tuším 26 koncertů… pro mě to byly poslední prázdniny a letos nastupuji poslední rok nepovinné školní docházky, aby jsem si splnila své dobrovolné povinnosti. Bude to masakr. Další události (ne)nechám náhodě. Dneska a především zítra úpěnlivě myslím na svou velkou přítelkyni Mary Kubata, protože dnes si opakuje na zítřejší státnice, a zítra ráno tam budu s ní. Mám jak přijet, díky! Myslete na na ní, Budějčáci, co ji znáte . Taky Anna Su má zítra zkoušku, taky na ní myslím, ale státnice nás čekají až příští rok v červnu, viď . Přeji Vám pěkné září.

Vlna – KOFE@VLNA

Ahoj Aligátore, … dnes jsem zjistil jak rychle ten čas letí, příjde mi, že to není ani možné, že už jsem byl letos po 15té na Mohelnickém Dostavníku. Letos je to také 10let co dělám folkovou muziku a i díky tomu jsem měl možnost si zahrát právě na Dostavníku. Pro naší kapelu je tento skvělý festival vždy vrcholem léta, nemůže být snad lepší místo na zakončení letní sezóny. Děkujeme ti moc za pozvání, bylo nám velkou ctí zahájit festival recitálem na Bouzově a druhý den si opět užít na Duhové scéně, která je od roku lepší a lepší … Věříme, že vše půjde dobře a tak se budeme moci těšit na Dostavnickou čtyřicítku.

Tomáš od Opavy

Buď zdráv kamaráde, milý Aligátore, smekám před Tvojí nelehkou práci, kterou zlepšuješ náladu mezi lidmi. Blahopřeji k celé akci, která byla více než úspěšná a naplnila životem nejen Tebe, ale i mnoho příznivců hudby, kterou Dostavník nabízí. Já mám smůlu, protože se mi to líbí, ale neznám žádnou kapelu, nebo téměř žádnou. Fotky se mi všechny líbí, ale nestačím na to označování, takže Ti ještě jednou blahopřeji, vše se mi líbí a Tobě přeji mnoho zdaru do dalších let této perfektní akce, jejímž si hlavním „tažným koněm“.

Lenka Tichotová

Po loňské odmlce se mi letošní Dostavník moc líbil. Koukala jsem na svoji vstupenku – že příští rok to bude 20 let, co jsem byla poprvé. To bych nevěřila! Jinak výborné načasování!!! V sobotu prej lilo všude kromě Mohelnice.

Kupodivu

Ahoj Aligátore, děkujeme za perfektní festival, moc jsme si ho užili a zcela upřímně říkáme, že Porta se na Mohelničák nemůže hrabat, ať co do atmosféry, organizačního zajištění, tak přístupu k muzikantům a otevřenosti novým žánrům. Těšíme se napřesrok!

Nautica

Moc děkujeme za pozvání, celému štábu za perfektní organizaci, zejména Pavlovi Aligátorovi Nenkovskému, dále za moderování Duhové scény Honzovi a Věrce Štaiglovým a taky panu zvukaři Miloslavu Chramostovi za zvučení. Byl to supr víkend, ještě jednou zdravíme do Mohelnice, hlavně naše kamarády Vodníky!! Současně všechny zveme 5.září k poslechu pořadu „Jak se vám líbí“ na Rádiu Proglas, kde bude vysílán rozhovor s naší kapelou, který s námi na dostavníku natočil Milan Tesař. Moc mu tímto děkujeme a zdravíme…
https://www.youtube.com/watch?v=HlMU0NuTOKU&feature=share

Víťa Troníček – Český rozhlas Pardubice

FOLKOVÁ POHLAZENÍ
Máme za sebou Mohelnický dostavník®. Letos devětatřicátý ročník a já musím opět smeknout před atmosférou, která se v kempu v Mohelnici každoročně rozhostí. O tak pozorném a vychovaném publiku si většina festivalů může nechat jen zdát. Kdybych ten pocit měl nějak upřesnit poetickým přirovnáním, nenapadá mne, třeba že když nějaká kapela hrála duchaplné písně s myšlenkou sdělením či poselstvím, tak v hledišti byl buď sborový zpěv, nebo až posvátný klid, jako by probíhala setba. Jako by vyprahlá zem pojímala vláhu z prvního deště . Asi slova to nemohou dostatečně popsat, ale zažil jsem to jako divák v hledišti i jako muzikant z podia a ten pohled na dvaapůltisíce zpívajících lidí bych přál každému muzikantovi. Třeba zpěvačky se nám letos tak dojaly, že doslova bulely a to se normálně nestává, pokud se třeba nezapomenou namalovat nebo se nepolejou kafem na oblíbenou halenku …… No chtěl jsem jen poslat éterem signál kamsi na Moravu, že Mohelnický dostavník patří stále k nejhezčím přehlídkám na světě. Právě proto, že si uchovává všechny ty staroměstské trempské prvky z doby, když šlo v podstatě o potlach trempské osady Smolaři. Kéž hlavního pořadatele Pavla Aligátora Nenkovského neopouští chuť a síly dělat něco pro lidi a pro muziku. Příští ročník bude čtyřicátý a napadá mne, že k čtyřicátinám je pro našeho kamaráda vhodná píseň „Voda na schodech“. Je z nového alba „Ze skla“ a myslím, že se teď po čertech hodí. V duchu se alespoň na chvilku vrátím na podium v Mohelnici.

Pavel Kavec z Bratislavy

Ahoj kamaráde! Dnes jsem se v závěru našeho Dostavníku musel držet, abych nebrečel… Je to podmíněno i tím mým “odvelením” na jinou štaci a tak mi budou k.j. chybět naše páteční posezení u kafe na 19tce, kde se Dostavník rodil. Vím, že tě teď čeká náročná práce na rekapitulaci, která může přinést překvapující výsledky. Věřím, že vše s Boží pomocí zvládneš! Díky Bohu za dobré počasí, až na ten páteční večerní déšť, ale pak to již bylo O.K. Děkuji za koncert kapely Pouta v kostele v Lošticích, který chytl za srdce jak muzikanty tak účastníky. Zdravím Mloka, Vaška Součka, kompletní tým organizátorů a všechny muzikanty, kteří nám hráli a zpívali! Děkuji tvé Marcelce a celé rodině za přátelství. Mění se svět a my s ním. Věřme, že to všechno povede taky k dozrávání a znovuobjevování skutečného smyslu našeho života a k upevňování přátelství mezi lidmi, které je založeno na vzájemném sdílení a obětování se pro druhé. S přáním pokoje a dobra.

Jaroslav Kudyn Prostějov

Krásné dobré nedělní odpoledne Aligátore. Vrátily jsme se právě z Dostavníku. Mnohokrát bych Vám chtěl poděkovat za zajištění chatičky. Ubytování bylo na jedničku a spokojenost veliká. Díky tomu jsme si mohli celý festival užít o mnoho lépe a hlavně v klidu. Atmosféra byla úžasná a program na jedničku. Jen člověk občas nevěděl, kam se podívat dříve (ale to je jen dobře). Setkání s lidmi, které člověk třeba dlouho neviděl, to umocnilo. Těšíme se na příští 40 ročník. Držíme vám palce do dalších měsíců a děkujeme, že tak nádhernou a skvěle zorganizovanou akci děláte se všemi lidmi kolem. Mnoho zážitků a dobré nálady si poneseme do dalších dní. Se srdečným pozdravem a díky.

Vráťa Ludvík, StopTime

Ahoj Aligátore, vzhledem k Tvé vytíženosti jsme bohužel nenašli před naším dnešním odjezdem čas na osobní poděkování za možnost pohybovat se celý víkend uprostřed nádherně fungujícího festivalového dění a vyzobávat a užívat si ty nejlepší okamžiky. A to jak přímo na jednotlivých pódiích, tak v zákulisí nebo na nočních až ranních jam sessionech. Cena ČRO byla k tomu pro nás nádherným bonusem. Obdivujeme Tvůj elán a nasazení s jakým to zvládáš ke spokojenosti účinkujících i diváků. Takže alespoň touto cestou velké DÍKY.

Aleš od Kroměříže

Pavle díky za super zážitek. Dostavník byl elixírem energie, zase na nějakou dobu.

Pavel Bongo Plch

Ano! Mise posledního víkendu prázdnin účinkováním na tradičním festivalu úspěšně ukončena. Hlavní cena poroty v soutěži kapel pro Passage je krásná radost A zároveň poslední hraní se skupinou Passage v dosavadní sestavě, které jsem si moc užil a dopadlo na výbornou… tímto pro mne (tradičně zde) končí festivalové léto (ovšem s vidinou nadějného festivalového podzimu ) …takže zase na nějaký čas děkuji za pozván milá Passage a snad zase AHOJ moje oblíbená Mohelnice.

MAROD Ostrava

Díky Aligátore za krásný festival. Nesmírně si tvé práce organizátora vážíme. Máme velikou radost z ocenění, kterých jsme dosáhli na Dostavníku! Je to pro nás obrovská energie, kterou se budeme snažit zase vracet zpět Vám divákům. 🙂 Velmi si toho vážíme! A také, a to především, si velice vážíme Aligátora a jeho týmu, za samotnou existenci Dostavníku! Je třeba zvolat co nejvíce nahlas: Aligátor umí!!! 🙂 Mohelnický Dostavník má fantastickou, neopakovatelnou atmosféru a jistě nebudu mluvit jen za Marody, když řeknu, že rozhodně stojí za to si jej nenechat ujít! Bylo by nám velkou ctí, moci si na Dostavníku zahrát i příští rok. 🙂 TAKŽE ALIGÁTORE, DÍKY A BRAVOOO!!!

P. Pavel Kavec, Loštice

Pardubická “Pouta” nás prostě v pátek 20. srpna v kostele sv. Prokopa v Lošticích spoutaly svou brilantností a pohlazením srdce. Děkuji za tip “aligátorský”, kterému tleskalo kolem 200 účastníků dostavnického koncertu. S muzikanty jsme tvořili pak přátelské spolčo na loštické faře u decentní večeře … Přeji kapele za nás všechny: radost z rozdávání líbivých melodií a smysluplných textů!

Jitka Šuranská

Zítra Mohelnický dostavník s Martinem Krajíčkem a Marianem Friedlem! Na tento festival jezdila pravidelně cimbálová muzika Lúčka, se kterou jsem vyrostla. S Pavlem Nenkovským – organizátorem, jsme zavzpomínali na našeho společného kamaráda Tomáše Drábka z Lúčky, který mě vedl v dětské cimbálovce … Jsou to silné věci ….

Pavel Helan

Ahoj Pavle, tady Pavel.
Budeme se velice těšit na Bouzov i na Mohelnici. Už se mi hlásí i lidé kteří přijdou.

Peter a Trees van Wijk – Holandsko

Dear Pavel,
We’ll meet again! The last weekend of august we’ll be there. Our daughter and son in law are there to.

Greetings and so long. Peter and Trees van Wijk NL

Překlad:

Milý Pavle,
zase se setkáme! Poslední víkend v srpnu tam budeme. Naše dcera a zeť budou taky.
Zdravíme a nashledanou.

Lenka Sakařová

Vraťte se, já jsem se taky před „pár“ lety vracela po delší odmlce a vůbec nelituji.

Petr Hasprun

Nádherná letošní cena diváků za nejlepší film … .tak se mi zdá, že dodržujete tradice a od 80 tých let, kdy jsem jezdil na Dostavník, se toho moc nezměnilo. Po roce 1989 jsem přestal jezdit na Dostavník, protože se tam začalo sjíždět strašně moc lidí a to už nebylo pro mě …. I když letos možná udělám výjimku ….

Radek Novák, POUTA

Zdravím z východu Čech. S Poutama právě dokončujeme nové CD a když jsme přemýšleli, co všechno stojí a ovlivnilo jak naše nové písničky, tak vůbec odhodlání natočit je na CD, bylo více než jasné, že jedním ze společných jmenovatelů je i Mohelnický dostavník a jeho pořadatel Aligátor. V tuto chvíli se většina nahrávek ještě míchá a upravuje v Plzni, ale nějaké nástřely už máme. Na naše nové „CD miminko“ jsme už teď pyšní a doufáme, že se bude líbit i všem, pro které to děláme.

Ajka, POUTA

Ahoj Aligátore . Jediné, proč se těším na závěr léta je…hádej? Myslím, že moc dobře víš…
Tak Vám přeji hezké léto a na jeho konci na viděnou.

Pavel HELAN

Děkuji za zprávu, že si letos zahraji na Bouzově i v Mohelnici. Senzace! Děkuji a raduji se, protože den před Bouzovem (27.8) mám narozeniny, takže jsem pozváním na 39. Mohelnický dostavník® právě dostal dárek…

© 1998 - 2020  Václav Jokl & Pavel Aligátor Nenkovský  |  GDPR