- FESTIVAL TRAMPSKÉ, COUNTRY A FOLKOVÉ HUDBY -

1

Názory 2013

Petr Bende

Na Mohelnickém dostavníku jsem hrál podruhé. Poprvé jsem tam vystupoval s kapelou 1.9.2007. Tehdy to bylo v sobotní odpolední Galapřehlídce v bloku „Festival Slunce uvádí“. A letos tedy podruhé. Jsem opravdu nadšen atmosférou festivalu, který má takovou historii. Jsem poctěn a děkuji za pozvání. Jsem moc rád, že se posluchačům a návštěvníkům koncert líbil a budu rád, když se budu moci někdy na Mohelnický dostavník s mojí hudbou vrátit. Je mi domácká atmosféra festivalu příjemná a inspirativní. Děkujeme. S postupovou soutěží „Moravský vrabec“ mám spojené své začátky a v Mohelnici jsme vlastně s kapelou v roce 2002 vyhráli a postoupili až do finále v Karviné. Byly to krásné hudební roky i díky Vám a možností se prezentovat s autorskou hudbou.
Moc děkuji ještě jednou za pozvání na Mohelnický dostavník a budu se těšit opět na viděnou.

Roman Horký

Ahoj Aligátore.
Na Dostavníku jsem byl letos + – po 28. a mám ještě v živé paměti rok 1985, kdy jsme obdrželi cenu za píseň Vzpomínka na kamaráda a Ládík Chromeček za hru na kontrabas. Pokaždé, když jsem s Kamelotem jezdil na Dostavník, tak mne hřálo v uších společné zpívání mých písniček s tím tisícihlavým davem. Letos jsem přijel v odlišné roli s kapelou, která není příliš známá a moc mne potěšila kultivovanost a reakce posluchačů. Hráli se všechny písně z alba Na trati, a to je těžké hrát lidem necelou hodinu novinky, které si nemohou zazpívat. Mé obavy z toho, že dojde k nepochopení se nenaplnily. Lidé skutečně naslouchali, a to vrchovatou měrou svědčí o erudovanosti publika, které na Mohelnický dostavník jezdí. Jsem rád, že se to podařilo, že se vystoupení líbilo lidem, Tobě a Tvým kamarádům. Moc Tě zdravím, Tvou rodinu i pana kněze, kterému jsem zamával v uších křídly jednoho anděla.

GIN – Rýmařov

Ahoj Kamaráde!
Srdečně Tě zdravím z Rýmařova. Jezdím na Mohelničák nepřetržitě od roku 1987. Přemýšlím často o vývoji trampinku u nás a zrovna teď o víkendu jsem se o těchto věcech bavil s několika kamarády. Byl jsem na mistrovství Evropy v hodu nožem a tomahawkem v Nivnici a bavil jsem se o Československém trampském potlachu s Willym (Pepíkem Godzigou), který jej letos spolupořádal. Sešlo se téměř 1700 lidí a to člověku dává naději. Pořád v tom cítím velkou sílu, jiné chování, vystupování, pokud si někdy uděláš čas, podívej se na stránky www.euwestern.eu. Ve stanovách našeho klubu je zhruba pojmenováno, jak jsem to vždycky cítil, vycházím z našich trampských ideálů a historie. Jde přece o nezaměnitelný životní styl a hodlám jej propagovat co budu živ. Proto jsem se vždycky pozastavoval nad změnami té naší trampské společnosti, ale to je prostě vývoj. Jsi pro nás, kteří jsme zažili ty Dostavníky ještě za komunistů, životním vzorem a je moc dobře, že jsi Dostavník znovu oživil a že pokračuje dál. Taky mě těší, že dnes přispívám malou trochou ,,do mlýna“. Být součástí je fajn. Pro mě je to především místo setkání,
byť bych tam samozřejmě každý rok rád viděl Poutníky, Druhou Trávu, Samsona, Nohavicu, Wabiho atd. atd. Předpokládám, že dnes je tohle všechno zase jen o penězích a Ty děláš co můžeš… Měj se moc hezky a pozdravuj doma!

 

Poznámka od Aligátora: Ladislav Gin Šín je velice skromný člověk a kamarád. Pro ty, co ho neznají, musím na něj „prásknout“, že je mimo jiné držitelem zlatých medailí ze světových šampionátů v ovládání bičem pořádaných v USA.
Aligátor

Roman Féder – FUNNY FELLOWS

Zvláštne chvenie v bruchu a tiež radosť sa stretli v pocitoch, keď sme znova po desiatich rokoch cestovali na Mohelnický dostavník. Ocitnúť sa v spoločnosti nádhernych ľudí a perfektných hudobníkov či spevákov to je krásne, ale aj zaväzujúce. Mali sme aj trochu trému, teda okrem Mareka lebo on je vychodniar, ale hlavne sme sa tešili. Nezmaŕi, Roman Horký, Spiritual Kvintet a samozrejme na stretnutie s kamarátmi. Podanie ruky, pozdrav Ahoj a hneď máš pocit, že svet je taký ako má byť, že je tu niečo, čo sa nezmenilo, čo má naozajstnú hodnotu. Trebárs aj sto rokov. Vašek Souček, Jozef Mlok, Aligátor, ale aj hromada usmiatych ludí a detí. Večer po koncerte sme si zašli sadnúť k táborovému ohňu. Nedalo sa od neho odísť aj keď som ráno mal hrať rozprávku pre deti. Znova som mal sedemnásť a bolo mi veselo. Ráno som vstal presne s tým pocitom. Nevadí , že prší. „Deti nesmieš sklamať “ – vravím si. Lenže bolo to tak, že oni nesklamali mňa. Nevadilo že pršalo. Bola ich plná lúka a dobre sme sa zabavili. Tak je to. Na vzdory všetkým trendom, komerčným tlakom a často hlúpučkým médiam bez vkusu, je tu ostrov či oáza , kde je všetko naozaj. Mohelnický Dostavník.
Ďakujeme a snáď zase o rok AHOJ!

F.T. PRIM Brno

Pohodový legendární festival, díky Aligátore

Zuzka Miková

Ahoj Pavle,
na Dostavník jezdím léta a vždy to bylo úžasný. Děkuji za to vše co pro nás děláš. Přeji hodně osobní pohody, pevné zdraví a spousty úsměvných dnů.

Mates Dočkálková

Dostavník byl, tak jako každý rok, naprosto úžasný. Příjemná atmosféra, bezva kapely a i to počasí se umoudřilo… Jenom jedná drobnost nám zkomplikovala víkend – nebylo kam schovat bágly. Chyběla nám úschovna báglů. Dorazili jsme vlakem a nebylo bágly kam dát.

Petr z Orlové

Milý kamaráde Aligátore,
rád bych vyjádřil své velké poděkováni, že jsi opět v tomto roce věnoval své úsilí organizaci Mohelnického dostavníku. Chápu, že v době všeobecného omezování financí a tím snad i počtu návštěvníků je toto velmi těžké. Tím větší hodnotu však Tvá práce má v očích nás všech, kteří vnímají Mohelničák jako duchovní svátek ukončení léta, možnost setkat se nejen s hudbou, ale i starými přáteli a ujistit se, že aspoň mezi určitými lidmi svět zůstává stále „normální“. To mnohým z nás pokaždé dodá hodně síly. Chtěl bych také poděkovat za (nejen) naše děti, ze na ne myslíte s dětským koutkem a třeba nedělní pohádkou (Pošťák od Funny Fellows SK byl skvělý ). Je povzbuzující vidět, když ti, co přicházejí po nás, přebírají to dobré, co tradice Mohelničáku dává – návštěva u stánku Sklíčka, ohleduplné chování k sobě navzájem, vzájemné setkávání jen pro radost ze společného prožitku. Tím větší má Tvá práce smysl. A to jsem nějak „pozapomněl“ na hudbu. Program byl letos opravdu moc pěkný.
Přeji vše dobré, sílu, zdraví a dovoluji si doufat a těšit se opět za rok…
Starý návštěvník Mohelničáku

Mirek – ALIBABA

Ahoj Aligátore. Bylo nám ctí zahrát si na Dostavníku a budeme rádi, když nás zase pozveš. My jsme v sobotu měli rodinné setkání u nás doma, proto jsme se na Dostavníku dlouho nezdrželi, i když já jsem se pak ještě vrátil zahrát u ohně. A dík za Funny Fellows, to byla fakt nádhera!
Tak se měj hezky!

Zrcadla.cz

Zrcadla.cz a Mohelnický dostavník
Náš první Mohelnický dostavník v roce 1988 ve vzpomínkách to je nejen první vystoupení Zrcadel před tolika lidmi na galakoncertě v natřískaném amfiteátru, to jsou také milá setkání s kamarády, noci plné muziky u ohňů, country bál do božího rána a pak nedělní probuzení, jak jinak než opět muzikou, z hlavního podia. Mohelnický dostavník je také důvěra a pověření od Aligátora rozjet a starat se o 2. scénu v dobách, kdy ještě kapely hrály z valníku.
Poprvé svobodní, bezdětní a pak ….. po pár letech při galakoncertě jsme měli na jevišti přichystanou kolébku pro naši pětiměsíční Elišku a ta v ní celé naše vystoupení v klidu prospala. Člověk by řekl, maličkost, ale takových milých maličkostí vždycky bylo a je na Mohelnickém dostavníku celá řada. Jak rádi posedávají všichni muzikanti v zákulisí u maringotky, kde ,,šéfuje“ Aligátorova druhá ruka, jeho žena Marcelka. Ještě ani nedosednete a holky z maringotky, stále příjemně naladěné, vám nabízejí různé dobroty, kafíčka a samozřejmě pověstné mohelnické dostavnické zelí. Nebo třeba letošní rozdávání triček s andílky budoucím prvňáčkům, ochráncům dostavníku. Prosté, milé a zároveň přitom cítíte, jak široké srdce má Aligátor.
Letos jsme seděli u scény mezi vystoupeními a pozorovali všecky ty lidičky. Něco je tu jinak. Jinak než na jiných festivalech tohoto rozsahu, jinak než v okolním světě. Je tu klid, opravdu se tu poslouchá muzika, človíčci se potkávají, mají čas vnímat druhé. Možná i sami sebe. Co je to za místo? Je to ostrov. 38. let budovaný ostrov slušnost i, tolerance, kamarádství, pravdivosti a prožitků. Ostrov s mnoha můstky po kterých lze přejít tam i zpět z toho světa okolo. Měli by jste, ale toto vše cítit a tím být lehcí, jinak přes ty křehké můstky nepřejdete.
Jsme rádi, že je zase tolik lidiček, kteří stále přes ty můstky přejdou. Díky Aligátore za ostrov a vám všem, kteří ho chráníte.

Josef Věneček, Věneband

Ahoj Aligátore.
V páteční soutěži se nám hrálo velmi pěkně. Organizace výborně klapala, inspice i moderátor byli výborní (tradičně). I přeš časový pres vládla pohoda a to je velmi vzácné a příjemné. Stejně jako vloni to bylo moc prima. Z udělení ceny Olomouckého kraje máme velkou radost! Velice nás to potěšilo. Velice si ceníme 3.místa v hodnocení poroty – o to více, že naše muzika je maličko žánrově odlišná od většiny skupin na Dostavníku. Z obou ocenění máme velkou radost a je pro nás povzbuzením do budoucna. Hned po sobotním vyhlášení výsledků a převzetí ceny jsme rychle jeli na skok do Frýdlantu nad Ostravicí, kde jsme odpoledne hráli na festivalu Beskydské folkování. Zde Jana a Iva získaly mimořádnou cenu poroty. Večer jsme hráli opět v Mohelnici a to na Duhové scéně, kde byla tradičně výborná atmosféra s výborným zvukem Milana Chramosty. Hrálo se nám moc pěkně a diváci příjemně reagovali. Bylo pro nás velmi příjemné si zde zahrát!
Aligátore, patří Ti velký dík za organizaci Mohelnického dostavníku! Děkujeme Ti, že jsme si zde zahráli a věříme, že jsme se nepotkali při našem hudebním působení naposled. Měj se prima a přejeme Ti velkou dávku zdraví a elánu do další mnohdy náročné práce.

Vašek Souček

Lepší příští.
K letním hudebním festivalům se nenápadně vrátil společný jmenovatel – nepojmenovaná touha po čemsi lepším příštím. Varovně se hodnotí nižší návštěvy, objevily se pokusy o drobné švindly se změnou programů z devadesátých let, mírně ubylo oné závodní snahy ubavit se k smrti. Zavedené folkové podniky tohoto druhu musí samozřejmě pečlivě ohlídat to, čemu se říká v byznysu „podnikatelský záměr“. Pouhé nadšení k úspěchu nestačí, dostat akci do červených čísel bývá na spadnutí. Jednou příliš prší, podruhé moc peče slunce, nebo fotbal a tenis přišpendlí potenciální návštěvníky k televizím. Dvě ověřená pozitiva si dovolím uvést za možná další. Babí léto v Újezdu u Litomyšle oplácí pořadatelskému týmu a obci dlouholetou péči, o muzikusy i o návštěvníky je postaráno vzorně a přeje-li mu počasí tak, jako letos, je to podnik téměř ideální. Totéž platí o Mohelnickém dostavníku, v nedělním finále skrápěném deštěm. Daří se udržet festival v jednotícím duchu jak za starého režimu, tak přes kotrmelce společenského vývoje, což vyžaduje úsilí téměř nadlidské. Membrána publika však rezonuje nálady i nenálady naprosto spontánně. V úvodu zmíněná, nepojmenovaná touha po lepším příštím znovu zvedá hlavu, provázena trvalou, neodbytnou otázkou: lze se dočkat lepšího příštího s rukama v kapsách?

Honza Moucha, MONOKL

Jako kapela jsme si užili DOSTAVNÍK velmi hezky. Je fakt, že jsme dorazili až v sobotu, ale hned nás pohltila festivalová atmosféra. Všude pohoda, hezké počasí, záchody čisté, ceny v restauraci campu nepřemrštěné, ubytko v chatce OK. Speciální pochvalu si zaslouží zvukaři festivalu. Museli toho mít za ty 3-4 dny fakt plné kecky, ale jak na Duhové scéně, tak i na hlavní scéně byl zvuk velmi dobrý. Ačkoliv nedaleko na hradě Bouzově, kam jsme taky na krátko zavítali běžel paralelně další festival – žánrově jinak zaměřený a kde bylo určitě více jak 5 tisíc lidí, tak i DOSTAVNÍK se letos může určitě pochlubit krásnou návštěvou. Camp byl plný a dnes již můžeme konstatovat – spokojených diváků a za MONOKL říkám i účinkujících…

Kačer a celé Mošny

Ahoj kamaráde,
ještě jednou moc děkujeme za pozvání na letošní Mohelnický dostavník. Znovu jsme si potvrdili, že „Mohelničák“ patří mezi naše nejkrásnější festivaly, moc jsme si užili obě vystoupení a atmosféru celého Dostavníku. Tolik kamarádských přijetí, setkání a krásných vystoupení… Moc moc díky a obrovský obdiv za léta neúnavného pořádání Tvého festivalu.
S přáním krásného podzimu

Alena – divoženka

Chtěla bych poděkovat za Dostavník. Tuším že je každý rok náročnější roztočit jeho kola. A jsem šťastná že mohu zažít ten poslední prázdninový víkend mezi Vámi s muzikou a tím vším co dělá dostavník Dostavníkem. Takže moc D Ě K U J I a přeji Všem pevné zdraví.

D.N.A. Brno

Za kapelu D.N.A. Brno moc děkujeme, že jsme si mohli zahrát na tak výborně zorganizovaném festivalu. Opravdu velký zážitek. Ještě jednou děkujeme a těšíme se na příští rok už teď.

KOFE@VLNA

Chtěli bychom velmi poděkovat za pozvání a možnost si opět zahrát na mohelnickém dostavníku. Je to pro nás srdeční záležitost. Jsme rádi, že jsme mohli potěšit posluchače naším vystoupením. Díky moc za skvělou organizaci všem pořadatelům a hlavně za nejpohodovější festival, který pro nás děláte. Držíme palce do příprav dalšího ročníku a věříme, že se také potkáme někde dříve, než v Mohelnici.

Svatava Peprná

Velmi děkuji za krásný víkend a přeji spoustu sil a zdraví s přípravou dalšího ročníku

Roman Dostál – OBOROH

Dobrý den Aligátore,
Ještě jednou díky za vše … a také za příjemnou atmosféru na podiu i pod podiem….

Doležalovi

Pane Nenkovský,
rádi bychom Vám a celému organizačnímu týmu, poděkovali za letošní Dostavník! Celý Dostavník byl pro nás neopakovatelným zážitkem. Moc se nám tu líbilo a příští rok přijedeme zase. Děkujeme za zajištěné ubytování. Přejeme Vám pevné zdraví, sílu a chuť do organizování dalších Dostavníků.

Sopťa

Ahoj Aligátore,
už jsem v minulosti zažil atmosféru Dostavníku, ale tentokrát mne to úplně dostalo. Atmosféra byla úžasná a publikum skvělé. Jako pořadatel jsem se navíc naučil krom atmosféry v publiku, vnímat určité chvění, náladu, či co to vlastně je co vyzařují muzikanti, když je pro ně vystoupení nevšední, když lezou z jeviště euforizovaní a nabití energií, kterou je pak cítit z každého jejich slova. Nemyslím tím nyní jen své blízké kamarády Marien, či Žalmany, o které se starám, ale i další, s kterými jsem trávil chvíle (alespoň co si vzpomenu – Kofe@Vlna, Monty, Žamboši, Bujabéza). Vydrželi jsme, i při dešti, který se v noci spustil, zpívat až do úsvitu, kdy jsme si při odjezdu uvědomili a litovali, že se vlastně s Tebou nemůžeme rozloučit a vzdát poklonu Tvému počínání osobně. S Víťou jsme se dohodli, že Ti za nás alespoň dodatečně napíšu a poděkuji za pozvání a především za výjimečné zážitky. Včera volal Žalman a jeho nadšení z prožitého víkendu bylo stále znatelné. Myslíme si všichni shodně, že i fúze Marien-Žalman & Spol. ač nebyla poprvé, byla tentokrát silným zážitkem pro všechny. Ještě tedy jednou závěrem opravdu upřímně děkujeme za úsilí a energii, kterou do organizace vkládáš (však známe kolik energie je k tomu zapotřebí) a přejeme Ti síly a zdraví a taky sponzory do dalších ročníků. Děkujeme za pozvání. Byli bychom rádi, kdyby sis někdy udělal čas a přijel k nám do Chvojna, abychom Tě mohli za odměnu zahrnout péčí, a aby sis vystoupení skupin také užil, což v roli pořadatele jde mnohdy jen obtížně. Děkujeme a za naši partu Tě moc zdravím.

F.T.PRIM z Brna

Ahoj Aligátore, ještě jednou mockrát děkujeme za pozvání na Tvůj legendární a pohodový festival, který se od jiných v mnohém liší a který je pro nás svojí jedinečností srdcovou záležitostí. Moc si Tvého pozvání vážíme a těšíme se na další setkání.

Mejla Lurit

Dostavník byl jako vždy naprosto úžasný, nebudu vyzvedávat jednotlivé interprety, protože by jich bylo hodně. Chci hlavně poděkovat Aligátorovi, dokážu si jen matně představit, kolik energie uspořádání této akce stojí. Letos se poprvé po šesti letech nesměl bohužel zúčastnit náš kapesní štěkající kamarád, chápu důvody zákazu a děkuji za toleranci v minulých letech. Musíme se podle toho zařídit, pokud ovšem neseženeme pro další ročníky „hlídání „, pak budeme muset s těžkým srdcem dostavník oželet. Tak přeji hodně trpělivosti, dobré sponzory a opět perfektní muziku.

Jiří Kačer Mrázek, Mošny

Děkujeme z celého srdce za uspořádání nádherného koncertu v kostele v Lošticích a za úžasnou hostinu a senzační večer na loštické faře. Bylo nám tam všem moc krásně (takže se dodatečně omlouváme, že jsme vydrželi „otravovat“ tak dlouho do noci). Milý otče Pavle. Vám a Vašim spolubratrům přejeme spoustu životního elánu, radosti a milých setkání. Vězte, že i pro nás byl koncert a následná společná večeře ve Vaší farnosti milým pohlazením na duši. Nutno říct, že i následný Mohelnický dostavník pokračoval v podobném přátelském a velmi vřelém duchu. Příjemnější tečku za prázdninami jsme si nemohli přát.

Stráníci – Luboš

Ahoj kamaráde
Chci ti ještě jednou poděkovat za možnost si zahrát na Bouzově, trochu jsem se obával, že diváci přijdou teprve až na Nezmary, ale udělali nám radost byli už od začátku našeho hraní a koncert dle nás dopadl velmi dobře. Pro nás to byl zážitek, jeden z těch letošních velmi příjemných … Prohlížím si fotky na FB a je mi docela líto, že jsme museli odjet do Chlumce, kde jsem dramaturgoval festival, kam si mě najali pořadatelé … doufám, že příště už se to nestane a budu si moci Dostavník náležitě užít jak se patří. Pokud budeš mít chuť a pozveš nás příští ročník, budeme samozřejmě poctěni a velmi rádi přijedeme. Přeji příjemný konec léta a zbytek roku.

Ivan Bllemby Krejza

Pavel Aligátor Nenkovský dokázal něco neskutečného. Již po 38. dokázal uspořádat neskutečný festival Mohelnický dostavník®. Dělá si to po svém a dělá to moc dobře. Proto alespoň za mně (ale myslím si, že nejen za mně) Pavle díky. A vážím si tvého pozvání a že jsem mohl být přitom.

Vašek Souček

Ahoj Pavle,
omlouvám se za předčasný odjezd v neděli ráno. Nebyl jsem do deště vybavený obuví, ani oděvem a trefil jsem hned ty nejvydatnější přepršky. Těšil jsem se na Spirituál, ale představa, že budu celý den mokrý jak Mexikánec při přechodu hranice, mne odehnala do auta a domů. Moc se mi letos sobota zamlouvala, hlavně se nikdo z muzikantů nesápal po úspěchu na úkor ostatních. Skládám m.j. poklonu klukům od zvuku, ale vřelé poděkování za skladbu programu náleží především Tobě za Funny Fellows. Možná je to moje slabost, ale chytrého humoru je pořád málo. Závěrem sdělení, které neznamená žádný signál: Lokálka bude držet příštím rokem decentní oslavy čtyřiceti let aktivní činnosti. Pozdravuj svoje holky – a ať se z toho zase úspěšně zotavíte!

Pavel a spol. – Loštice

38. Mohelnický dostavník šťastně v cíli.
“Dvanáctá hodina odbila, chval každý duch Hospodina!” Odbíjením dvanácté hodiny v neděli 1. září 2013 dosáhl festival v Mohelnici úspěšně svého cíle. Letos jsem ze služebních důvodů nemohl být v závěru Dostavníku, ale těší mě, že všechny zrádné i příjemné úseky má za sebou. Je důvod ke chvále Hospodina. Námaha Aligátora, Marcelky a realizačního týmu byla veliká a díky Bohu, že jsme vše prožili a přežili. Odnáším si další zkušenosti do života: zodpovědnost, cílevědomost i přesnost ve všem, co dělám. A to není málo. Trošku mi bylo líto, že pršelo akorát v průběhu mše svaté. Povzbudili mě všichni přítomni, protože jejich tváře zářili pokojem a vděčností za duchovní dary. A to není málo.
Pavel měl opět šťastnou ruku, když na doprovod bohoslužby pozval kapelu BPT Zlín. Zde jsem opět zakusil, jak důležitou vzpruhou je srdcem zazpívaná píseň k Boží oslavě. A to není málo! Děkuji skupině Mošny z Brna, kteří koncertovali v Lošticích a Nezmarům za unikátní spolupráci se symfonickým orchestrem z Uničova, ale taky za nekonvenční posezení v zátiší domu pastýřského při oslavě mých “kulatin”.
Ať zvládneš, kamaráde úklid prostoru a především ať dobře dopadne rekapitulace festivalu.Podzimní sluníčko již svítí na 39. Mohelnický dostavník…

Pavel Helan

Letošní Mohelnici jsem si velice užil. Děkuji moc.

Honza Žamboch

Mohelnický Dostavník a jeho Duhovou scénu máme od soboty rádi. Komornější prostředí, hutný zvuk, a vy jste přišli a zůstali a bylo vás tolik! Dal by se tam s radostí odehrát celý náš repertoár. Odkráčel jsem po hraní s kytarou k ohni a loučil se s létem v písních. Asi je to můj každoroční rituál. Nejít spát a prozpívat se na Dostavníku k rozbřesku. Děkuju za písně!

Karel Simandl & CARETA

Ahoj Aligátore, děkujeme moc za pozvání !!! Nebudu přehánět když napíšu za celou Caretu, že se stal pro nás DOSTAVNÍK srdeční záležitostí. Přeji ti hlavně zdraví a těším se někdy opět na setkání.

Lenka Lenočka Pospíšilová

Ahoj Aligátore, řízením osudu jsem se na Dostavník dostala po 15 letech. Trochu jsem se bála a hodně těšila. A nenašla jsem ŽÁDNOU věc, která by mi vadila. Uctivě smekám nad všemi lidmi, kteří ti pomáhali Dostavník dostat na tuto úroveň.A děkuji spoluúčastníkům, že mi tuto akci nezkazili. Sama pořádám tábory pro děti a i nějaké akce pro veřejnost a tak vím, že sama nic nezmůžu a obvykle se všem nezavděčíš. Proto věřím, že těch, kdo budou hledat chyby, bude co nejmíň.

Zuzana Mimrová

Jménem celé Bujabézy děkujeme za letošní ročník. Bylo nám jako vždy úžasně a klobouk dolů před organizátory. Já osobně musím pochválit za skvěle zvládnuté sociální zařízení (zní to divně, ale ono udržení záchodů na festivalu v čistotě a s dostatečnou zásobou toaletního papíru není příliš běžné.. ). Těšíme se na příští ročník už teď! Jen se snad už nikdy nebude opakovat ten incident s koňmi…

…….

Díky za milá slova. Incident s koňmi byl více než nepříjemný, ale nedalo se tomu zabránit. S majitelem koně si to vyřídím osobně. Byl vyfocen a už vím kdo to je. Je z nedaleké Třeštiny. Vjel do areálu bez jakéhokoliv povolení a vědomí pořadatelů a zabránit se tomu dalo jedině střelbou z kulometu. . . . . . ještě, že se nic nestalo. Aligátor

Lenka

Nemůžu se dočkat, se snad nedočkám, zase bude spousta bezva muziky a nálady, moc dobrého pití a jídla, tam je člověk jako na jiném světě a zapomíná na starosti. Chci moc poděkovat za to, že Dostavník existuje a všem, kdo se na něm podílejí, že nám umožňují tak nádherný prožitek.

Martin Sherry

Jojo, Mohelničák je bezvadný svou atmosférou, jak mezi lidmi, tak i mezi pódiem a lidmi. Třeba když po vystoupení přijdou muzikanti či zpěváci k ohňům, kde hrají a zpívají společně s účastníky festivalu:-).

Jana

Ahoj Aligátore, dík za Dostavník, už se těším, třešnička na prázdninovém dortu.

Dave

Moc fajn festival dělaný srdcem.

Kateřina

Těším se ! Akorát mi budou chybět Jarreti nebo Samson. Každopádně doufám, že po pár letech vyjde počasí.

Dostavníkem na Prázdniny

Dostavníkem na Prázdniny.
V pátek 7. června 2013 od 9.30 do 11.30 hod. proběhl v brněnském studiu Radia Proglas „živý rozhovor“ s dramaturgy dvou prázdninových hudebních festivalů. Pozvání moderátora Milana Tesaře do pořadu „Dostavníkem na Prázdniny“ přijal dramaturg Folkových prázdnin 20013 v Náměšti nad Oslavou Michal Schmidt a dramaturg Mohelnických dostavníků® Pavel Aligátor Nenkovský. Během dvouhodinového povídání prokládaném muzikou skupin, které jsou charakteristické pro oba žánrově odlišné festivaly, využili možnost oba dramaturgy pozdravit a položit jim dotaz i někteří posluchači tohoto radia.
Zde je výběr některých z těchto dotazů a zajímavých názorů a postřehů:
Pozn.: vše zasláno přímo do studia Radia Proglas prostřednictvím sms zpráv v době živého vysílání.

———————————

Dobrý den. Folkový festival mi zpočátku moc neříkal, ale na Mohelnický dostavník jsem reagovala ihned! Je to fenomén a moje dětství. Byla jsem na něm jako dítě s rodiči a starší sestra jezdila s kamarády. Taky jsem chtěla a paradoxně se mi to vyplnilo až minulý rok s manželem a dětmi. Moc zdravím pana Aligátora a přeji hodně sil a zdraví. P.S.: je možno malé děti někam odložit?
Marta – 7. června 2013

Odpověď:
Ano, ne však na celý festival, ale po dohodě s pořadateli je děti možno na festivalu „umístit“ na několik hodin do tzv. „Tvořivé dílny pro děti“, kde bude o ně dobře postaráno.
Aligátor

Dobry den, zdravím oba pořadatele. Chtěla bych poděkovat Folkovým prázdninám, že nejsou líné vozit k nám neotřelá a neznámá jména. Nekonkurujete si tak trochu s ostravskymi Colours? Zároveň děkuji Dostavníku za žánrovou čistotu. A už pánové chystáte ročník 2014?
Marcela – 7. června 2013

Odpověď: Folkové prázdniny v Náměšti si v žádném případě s Colours of Ostrava nekonkurují. Oba dramaturgové již teď na příštím ročníku pracují ……

Požehnaný den. Dlouhodobě cca od r.1985 jezdíme do Náměště n. O., několikrát jsme strávili dovolenou v Telči na folkáčích, pár let jsme pobývali na Folkové růži. Dnes vyhledáváme hlavně Open scény, případně „nokturna“, písničkáře. Malé, případně začínající kapely, nám přináší velmi příjemné zážitky. Je pak zajímavé je slyšet později. Tak jme potkali v začátcích Čechomor, Epydemii, Radůzu a jiné. Dekujeme všem, kdo se o festivaly přičiňují.
Zdenek E. – 7. června 2013

Zdravím. Pro manžela je Mohelnický dostavník doslova zasvěcený svátek… Jezdí už několik desetiletí. Musí tam být…. Já jsem se k němu přidala před svatbou = 10let. Jezdíme i s dětmi. Snažíme se zúčastnit všeho, objevovat nové kapely, ale nenecháme si ujít své oblíbence. … DÍKY Aligátorovi i za duchovno na Dostavníku. Nikde jinde člověk při programu nezažije např. mši sv. a hlavního organizátora při ní číst čtení . . . PARÁDA! DÍKY za krásné folkové dopoledne Milane!
Lidka – 7. června 2013

ZDRAVÍME DO ŽIVÉHO VYSÍLÁNÍ PŘEDEVŠÍM ALIGÁTORA. Touto cestou ti DĚKUJEME za přátelství, za slovo chlapa, a poctivost nejen v organizaci MD. Díky za koncerty u sv.Prokopa v Lošticích. Těšíme se letos na MOŠNY. Ať má Mohelnický dostavník dobrou muziku a počasí.
KAMARÁDI Z DOMU PASTÝŘSKÉHO Z LOŠTIC – 7. června 2013

Začali jsme „chozením“na PORTY s STB za zády… Pak na NÁMĚŠŤ, Folkovou růži, Mohelnický dostavník ….. Kapely nevybíráme i když … Přeji Radostné Vykročení do DNŮ PLNÝCH DOBRÉ MUZIKY!!
Marie – 7. června 2013

Jedině Spiriuál Kvintet. Miluji Irenu Budweiserovou …. Spirituál kvintet jsou stateční lidé. Drželi se za totality, probojovali se, byli hodně zkoušeni, modlím se za ně a fandím jim.
Pavla – 7. června 2013

Potěšilo mne, že tam vystoupí můj vnuk Michal Horák. Pozn.: Michal Horák vyhrál Folkový kvítek 2013 a vystoupí na letošním Dostavníku v neděli 1.9.2013 v 8.30 hod. na hlavní scéně.
Aligátor

Na Mohelnickém dostavníku oceňuji kromě dobré organizace, brilantní dovednost moderátorů Mloka a Vaška Součka. Festival je setkání kamarádů a muzikantů. A nejsou tam výtržnosti.
Pavel – 7. června 2013

Děkuji, že jste nechali zahrát Spirituál kvintet. Já Spirituál kvintet zbožňuji.
Pavla – 7. června 2013

Pěkný den všem. Na festivaly jsem jezdil dříve. Teď spíš oceňuji pořady a vysílání v rádiu nebo v televizi. Díky za ně.
Jirka – 7. června 2013

Pavel Kavec, Loštice

ZKLIDNĚME TEMPO, PROSÍM!
Student filosofie se zeptal jednoho mnicha, který byl pokročilý v umění meditace, jak je možné, že navzdory různým aktivitám zůstává neustále usebrán. Mnich odpověděl: „Když stojím na nohou, tak stojím na nohou, když kráčím, tak kráčím, když jím, tak jím, když hovořím, tak hovořím.“ Student na to řekl: „Ale tak to děláme i my!“ Mnich odvětil: „Ne, ne! Vy když sedíte, jste už na nohou, když jste na nohou, tak už běžíte a když běžíte, už jste u cíle.“
V dnešní době se pokládá za prokázané, že osoby prožívající soustavný stres a vypětí mají trojnásobně větší náchylnost k předčasným onemocněním srdce a že šestkrát více než ostatní lidé riskují postižení infarktem do 55 let věku. Zklidněme se! Italský básník Dante Alighieri (1265-1321) se v Očistci vyjadřuje o spěchu opovržlivě, protože „spěch ubírá krásu každému jednání.“
38. Mohelnický dostavník (29.8. – 1.9.2013) i letos nabízí zastavení se ve shonu našeho hektického života. Zve k setkání s dobrou muzikou a přáteli. Přeji všem účastníkům našeho festivalu i sám sobě zastavení a zklidnění. Věřím, že k tomu přispěje i dobré počasí, výkony muzikantů, vynikající organizace a naše nezastupitelná účast!

© 1998 - 2020  Václav Jokl & Pavel Aligátor Nenkovský  |  GDPR