- FESTIVAL TRAMPSKÉ, COUNTRY A FOLKOVÉ HUDBY -

3

Názory 2012

Honza – NAČAS

Ahoj Aligátore.
Mohelnický dostavník je jeden z nejhezčích festivalů, kde jsme kdy hráli a v tuhle těžkou dobu možná vůbec nejhezčí. Má duši a když odjížděl dostavník ve dvanáct hodin v neděli, tak jsem normálka slzel. Strašně jsem si to užil. I hraní s Dušanem z Epydemye a Honzou Žambochem u stánku až do rána.

Fialka

Ahoj Aligátore,
moc děkuji za Dostavník. Jsem opravdu velice ráda, že se po roční pauze opět jelo na poslední prázdninový víkend do Mohelnice. Nedovedu si ani představit, že by tomu takto nemělo být. Ze srdce ti přeji a vyprošuji zdraví a Boží požehnání.

Lukáš Vořech Pokorný – DRUGA

Ahoj, Aligátore,
píši s díky za letošní Dostavník. Ačkoliv mi kapela ujela do Prahy ještě v pátek večer, s přítelkyní jsme si letošní festival užili plnou měrou až do nedělního výstřelu pušek. Nejen, že jsem v programu našel přesně ty kapely, které mám v tomto žánru nejradši, ale i pod pódiem jsem potkal řadu přátel, které jindy a jinde nepotkávám. Děkuji za tento nevšední festivalový zážitek letošního léta.

Milan Bartoška, Týn nad Vltavou

Ahoj Aligátore.
Osobně se neznáme. Přesto si dovoluji tě oslovit. Důvod je prostý: nadšení! Byl jsem na Dostavníku poprvé. Již několikrát jsem se chystal, ale vždy se našly důvody, proč návštěvu odložit. Až letos možnost jeho posledního ročníku mne donutila vyrazit. A stala se zvláštní věc – ač formálně se liší od jiných velkých festivalů nemnohým (samozřejmě s výjimkou nedělní mše) užil jsem si to jako málokde. Pátrat po příčině není složité. Vstřícnost a dobrosrdečnost pořadatelů a jejich přátel (to zdůrazňuji) se přenesla na návštěvníky. Další úžasnou věcí (tentokrát pro kapely) byla (alespoň při mých pobytech) dobrá návštěvnost Duhové scény, přesto, že na hlavním pódiu vystupovaly jiné, často známější. I dublování vstoupení na Hlavní a Duhové scéně se mi jeví jako výborné – mám tak větší možnost si vybrané skupiny poslechnout. Zkrátka držím palce aby ti zdraví sloužilo a podařilo se uspořádat další ročníky.

Lubomír VLNA Vaňka – duo KOFE@VLNA

Ahoj kamaráde a celý MOHELNICKÝ DOSTAVNÍKU!
Konečně jsem se dostal k tomu, abych ti mohl poděkovat za poslední prázdninový víkend, který jsme mohli odehrát na Mohelnickém Dostavníku. To že v pátek pršelo, s tím musel každý počítat, přece jen MD bez kapek by nebyl MD. Naštěstí nám v sobotu ráno přestalo a tak mohlo ještě dorazit spousta lidí, kteří nám při sobotním hraní na Duhovce mohli udělat skvělou atmosféru. Už dlouho jsem si neužil tak skvělé hraní, kdy se na nás tancovalo, zpívalo a hlavně bublifukovalo milióny duhových bublinek. Díky moc za umožnění krásného zážitku a věřím, že tvé zdraví dovolí a uvidíme se třeba i příští rok. Držíme palce a hodně síly do dalších ročníku.

Zdeněk Němeček – Quanti Minoris

Ahoj Pavle,
tak si myslím, že letošní Dostavník byl kromobyčejně velmi povedený i přes páteční vytrvalý deštík. Bylo vidět, že se široké obecenstvo tímto faktem vůbec nedalo rozhodit a i přes relativní nepřízeň počasí nasávalo neskutečnou atmosféru, která je naprosto nenapodobitelná a jedinečná. Mockrát jsem už na to myslel, ale vůbec jsem nepřišel na to, čím se to tak děje. Těch faktorů bude zřejmě víc a je možná dobře, že vlastně nevíme čím to je, protože v momentě, kdyby se nám to podařilo pojmenovat, tak by to ztratilo tuto svoji kouzelnou jedinečnost. Nezbývá než se zase rok těšit na další díl rozepsaného příběhu s názvem Mohelnický dostavník. Měj se moc hezky a pozdravuj Marcelku. P.S.: A samozřejmě Tě chválím, jaks to fšecko bravurně zvládl, seš šikovnéé borec jaxviňa!!!

Kalous

Už to bude pomalu týden od konce letošního ročníku „obnoveného“ Mohelnického dostavníku a mně každým dnem v uších zní písně slýchané na Hlavní i Duhové scéně, či zvečera a v noci u Osadního ohně, akordy bouří i něžně hladí, vokály libě souzní a před očima se mi promítají barevné dostavnické obrazy … Aligátore, díky za Tvůj elán i za obětavou práci a úsilí, které se všemi spolupracovníky agentury vyvíjíte k zdaru každého ročníku. Hned je na světě líp. Pevné zdraví těla, duše i ducha a mnoho chuti do dalších ročníků vám všem přeje Kalous.

Lidka

DÍKY, že tak poctivě a svědomitě odpovídáte na vše, o čem se člověk jen tak zmíní … Byli jsme tam!!!!!!!!!!!!!!! Bylo nás pět…..8 měsíců až 44 let členů naší rodiny v Mohelnici nadšeně prožilo sobotu i neděli. Jen spát jsme odjeli raději domů … nemáme tak velký stan, aby nás Vašík všechny v 6 hod. ráno nepošlapal se svou neutuchající energií … Připadala jsem si po 3 letech absence jako člověk propuštěný z léčebny mezi lidi, přestože jsem převážnou dobu spíš prokrmila nebo prochodila po kempu při uspávání dětí … ale uspávat děti se zpěvem např. DEVÍTKY v zádech … no, není to něco příjemného, co doma člověk nezažije?! DÍKY Vám a Bohu za to!!!! Párkrát jsem Vás i potkala mezi lidmi, ale netroufala jsem si a byl jste v obležení Vašich příznivců…. Zdravíme Vás i Vaše drahé a pozdravujte, prosím, ode mne na pouti Zlatá Sobota 8.9.2012 v Žarošicích….!

Jana

Milý kamaráde Aligátore,
ráda bych Tobě a všem, kdo se podílejí na přípravě Mohelnického dostavníku poděkovala za pozvání kapely Sekvoj na festival. Je mi líto, že ne všechno vyšlo podle našich a Tvých plánů, ale věřím, že přes všechny komplikace byla spokojenost na všech stranách – jak diváků, tak organizátorů. Děkujeme i za zajištěné ubytování a samozřejmě za skvěle odvedenou práci zvukaře. Dostavník je festival, který kluky nadchl atmosférou a skvělými diváky a kdykoliv se na něj rádi vrátíme. Přejeme jen to nejlepší v dalších pofestivalových dnech a moc zdravíme z Prahy. Za všechny Sekvojáky Jana Sládková (www.sekvojmusic.cz)

Honza Štaigl – Madalen

Ahoj Aligátore,
chtěl bych ti poděkovat za vstřícnost. Rádi jsme si na Mohelnickém dostavníku zahráli. Doufám, že budou i další ročníky Dostavníku. Ještě jednou díky za vše a držíme palce při organizaci dalších Dostavníků.

Lenka Č.

Aligátore, my se osobně neznáme, ale právě víkend jsem Vás viděla na pódiu a pro mne jste byl přímo na piedestalu za tento úžasný víkend, který jsem strávila (po asi 7 letech pauzy) na Mohelnickém dostavníku. Obdivuji Vás mimo jiné za onu přesnost, kdy všechno časově odpovídalo a jelo se skutečně podle plánu, takže návštěvník měl jistotu, že když přijde v určitý čas, tak vše bude tak, jak očekává. Všechno bylo úžasně fungující, kvalitní hudba, ozvučení, i všechno ostatní kolem toho. Taktéž se mi líbili ti polští Indiáni…Byli pěkným zpestřením. Přeji si, ať Vám osud přeje a zdraví Vás neopouští.

Je mi ctí mít takové lidi, jako jste Vy, Pavle Aligátore, za přátele. Moc si Vás vážím, za to, co děláte, za tu energii, kterou do toho dáte … Ještě zprávu pro Vás od mého nevidomého kamaráda, kterému jsem byla na Dostavníku průvodkyní. Dnes mi sděloval, jakou vzpruhou pro něj byla účast na festivalu, jak z oněch zážitků nyní dále žije a je mu lépe na duši (však víte, v životě se vždy vše nedaří tak, jak by člověk chtěl) … Ten víkend je také o setkání mnoha lidí vstřícných a přátelských k ostatním lidem kolem sebe, takže jsme v rámci víkendu samozřejmě kromě hudby zažili mnoho hezkých setkání a rozhovorů s do té chvíle neznámými lidmi, i s lidmi, které jsme potkali po letech znovu na Dostavníku, když se nám je nepodařilo potkat jinde…

V+L Stráníci

Ahoj Aligátore
Chtěl bych ti poděkovat, že jsi nás pozval a skvěle se o nás postaral. Jen škoda, že vždycky není víc času na nějaké to popovídání… Příští rok slavíme 30 let trvání a Míra Ošanec 60 let věku a chystáme k tomu to výročí projekt spolu s muzikanty z Mrakoplaše, kteří nám budou dělat doprovodnou kapelu. Chceme z toho dělat live nahrávku a vydat DVD a nebo live CD, uvidíme, co bude kvalitnější. Moc zdravíme a přejeme pohodový konec léta.

Ondro Pagáč + VODOPÁD SK

Ahoj Aligátor.
Veľmi pekne ďakujeme za pozvanie na 37. Mohelnický dostavník aj za priestor na festivale. Hralo sa nám skutočne veľmi dobre aj keď v oslabení , príjemné publikum ako vždy, super kamaráti, moderátori, servis, Marcelka o nás pečovala ako o svojich, srdečná vďaka ešte raz, želám Ti pevné zdravie a elán do ďalšieho života.

Pavel Strakoš režie a střih TV NOE

Ahoj Aligátore,
chtěl bych Ti ještě touto cestou poděkovat za spolupráci a hezké přijetí naší televize na Mohelnickém dostavníku. Natočili jsme tam spoustu materiálu, který jednak použijeme do magazínu „Mezi pražci“ a také vyrobíme samostatné recitály jednotlivých kapel, které poběží v naší televizi. Uvažuji také o nějakém sestřihu „Best of“ z Mohelnického dostavníku .. tak uvidíme.. S přání pokoje a dobra.

Indiáno Ivan Vredík

Zdravím, došli sme v poriadku, ale cestou nám natrhlo pneumatiku, tak sme museli meniť,,, Ečte raz dakujeme za všetko …. ubytovanie….pekný víkend zo starými kamarádmi….už sa tešíme na další.. Howggh.

Lenka Heinrichová

Po roční přestávce jsem opět prožila závěr prázdnin na Mohelnickém dostavníku a opět jsem byla uchvácena jeho atmosférou. Děkuji všem organizátorům za krásně prožité chvíle a už nyní se těším na příští ročník.

Radek Novák, Pouta

Ahoj Pavle,
zdravím z Pardubic! Protože jsme se nestihli v neděli na Dostavníku rozloučit (naše malá Klárka se závěrečných výstřelů nějak polekala, tak jsme ji naložili do auta a vyrazili domů :-), dovol, abych Ti alespoň takto na dálku poděkoval za pozvání a srdečně a dlouze potřásl pravicí s gratulací k úspěšnému, téměř fénixovskému vzkříšení Mohelnického dostavníku. Bylo nám ctí a národním svátkem být toho s Poutama účastni a věř, že jsme si vychutnali poslední prázdninový víkend vrchovatě především díky lidem (a to nejen v hledišti), které zpravidla potkáváme výhradně na Dostavníku. Přestože „do jedné řeky dvakrát nevstoupíš“, bývá neochvějným pravidlem, opět se Mohelnický dostavník stává výjimkou a výjimečným mezi ostatním! Hodně štěstí Tobě, Tvým blízkým i všem přátelům a spolupracovníkům, užívejte zasloužených vavřínů třeba napřesrok nebo kdykoli kdekoli… AHOJ!

Pavel Plch

Na „Mohelničáku“ je prostě moc fajn….. v neděli jsem měl práci.. a stejně jsem tam musel aspoň na pár hodin zůstat…..
S milými lidmi v milém prostředí…. děkuju za příjemno.

Mirek Vepřek, Alibaba

Milý Aligátore,
jistě v těchto dnech dostáváš spousty mailů s poděkováním za nádherný Dostavník 2012. Přesto mi to nedá, abych ještě jednu zprávu nepřidal. Jsem totiž nesmírně rád, že jsem se Dostavníku mohl zúčastnit. Hráli jsme s kapelou na řadě jiných festivalů, ale pro mě osobně je Dostavník nejkrásnější festival na světě. Je to jedna velká oslava nejen hudby, ale hlavně čistého kamarádství. A protože věřím, že Bůh je viditelný především tam, kde se lidi mají rádi, tak taky oslava duchovních hodnot, které hudba může vyjadřovat, ale zároveň ji přesahují. No a pro naši kapelu to byl jako vždy na Dostavníku krásný impuls do dalších hraní; vystoupení na Duhové scéně a především na hlavním pódiu, kam se v brzkém ranním nedělním čase po prvním tónech začali usazovat diváci a odměňovat nás nejen potleskem, bylo úžasným zážitkem a moc Ti za něj děkujeme. Snad ta tvoje šalamounská odpověď na uspořádání příštího ročníku pomocí Kidovy písničky „No to se ví…“ znamená příští rok, ale i kdyby z jakýchkoli příčin ne, věřím, že se všichni jednou opět setkáme v té krásné atmosféře plné vzájemného sdílení a pohody z něj pramenící.

Walda

Ahoj Aligátore,
děkujeme za vše, účast na Mohelnickém dostavníku byla pro nás velkým zážitkem. Klobouk dolů pře organizačním zajištěním. Vše klapalo jako hodinky. Přejeme Ti vše dobré, dobré zdraví a taky hodně úspěchů a sil do činnosti, kterou děláš. To že ji děláš dobře dokumentuje i počet lidí – spokojených diváků, kteří dostavník i přes ne zcela ideální počasí navštívili. Za kapelu BPT ještě jednou díky.

Zrcadla

Milý Mohelnický dostavníku,
jeli jsme za tebou po čtyřech letech, plni otázek jaký budeš. Takový jaký jsi býval? Vstřícný pořadateli, kamarádský lidmi, lahodný písněmi, oslavující publikem, laskavý náladou, drsný počasím, unavený nespaním, smutný koncem. Ale hlavně lidský. Měli jsme po cestě několik hodin času povídat si o tom, jak na nás zapůsobil tvůj duch tehdy, co jsi nás poprvé v roce 1988 přijal do své rodiny. Protože, ty to tak děláš.
Od té doby jsme tvůj duch hledali na ostatních místech našich koncertů. Ovšem načrtl jsi laťku očekávání příliš vysokou. Protože akce tvého rozměru ji nikdy neposunuly výše. Taky jsme se báli, že ten trvalý déšť, kterým jsme 450 km jeli, bude tím posledním, který zažiješ. To proto, že nebude dost těch, kterým tvůj krásný ,,starý“ duch chybí a jsou ochotni ho z tebe čerpat za cenu vlastního nepohodlí.
Nevěřil by jsi, jak krásné je mýlit se v tomto případě. Byl jsi sice letos opravdu drsný, ale všeho ostatního jsi měl pro nás více než dříve. Hlavně, tvůj duch je zpět v plné síle. Děkujeme ti.

Wolfík

Spokojenost s letošním „Dostavníkem“
Jsem velmi rád, že jsem se letos po dlouhých 10, možná i více letech na Mohelnický dostavník vypravil. Některé věcí (scéna, tradiční programy a hlavně dodržování jejich časů) se nezměnily, ale festival oživilo několik zpestření – např. dětský koutek s hrami, podobně indiánská louka se soutěžemi. Byl jsem spokojen i s nabídkou stánkařů, kteří nabízeli zboží a služby související s tímto festivalem a žádné nesmysly (typu vietnamské tržnice). Byl to navzdory…

Mathiola z Karviné

Ahoj, díky moc za 37. ročník dostavníku. Od Bouzova po „No to se ví…“ byl úplně skvělý. Na Bouzově skvělá volba s Pavlínkou Jíšovou nechat hrát Jardu Matěje Matějů:) Moc fajn to bylo. První můj dostavník byl s číslem 15. A tehdy jsem si do cancáku napsala stručnou charakteristiku dostavníku – “ a lidi jsou fajn, fajn, fajn a blázněj a zpívaj …“ a pořád to platí. Bylo tak jako nikdy a přitom jako vždy. Mohelnický dostavník má prostě duši. Díky moc Aligátore a ahoj na tom příštím 38. ročníku!

Ivan Bllemby Krejza

Ahoj Pavle, zapomněl jsem na poděkování, za to že jsem se mohl zúčastnit, tak výborného festivalu, jakým bezesporu Dostavník je. Takže moc díky a fotky dodám v brzké době.

Dana Šrámková

Moc děkujeme Aligátore,Dostavník byl jako vždy skvělej. A ta nádherná tečka v sobotu v podobě kapely NA VOSTRO NEMĚLO CHYBU.

Kšanďák

Myslím si, že mohu hovořit za naší osadu, ale letošní ročník MD i přes nepřízeň počasí byl skvělý !!
Díky kamaráde Aligátore…

Svatava Peprná

Díky mooc za krásně strávený víkend plný dobré muziky a skvělých lidiček…………za rok se sejdem 🙂

Radka Kellnerová

I přes nepříznivé páteční počasí jsem si užila letošní 37.ročník Mohelnického Dostavníku. Příjemná muzika, skvělá parta lidí, co víc si člověk může přát. Velké díky Aligátore.

Veronika Pavlíčková

Byla jsem letos poprvé. Atmosféra skvělá, pohodová muzika. Ráda se zase vrátím.

7. Oddíl vodních skautů DELFÍNI Mohelnice

V létě jsme stihli výborný letní tábor na hrozném tábořišti u skvělé Slezské Harty, super letní putování Slovenskem (a Polskem a Ukrajinou) a prázdniny zakončili službou. Znovu jsme pomáhali při organizaci Mohelnického dostavníku. Jsme hrdi, že můžeme být přitom a že, i přes nepřízeň počasí, se to takhle vydařilo. Aligátore, díky.

P. Pavel Kavec, CM

DUCHOVNÍ POSELSTVÍ 37. MOHELNICKÉHO DOSTAVNÍKU
Dostavník“ je vůz tažený koňmi, používán k přepravě osob a poštovních zásilek na větší vzdálenosti. Rozvoj dostavníků nastal v 18. a v 1. polovině 19. století. Dnes ho lze spatřit především ve filmech westernového žánru. Dostavník kdysi přinášel do vzdálených míst, především vystěhovalcům, naději, že s ním někdo známý docestuje, nebo že dostavník přiveze peníze či psaní
od rodiny.
Do Mohelnice přináší Dostavník již úctyhodných 37 let zastavení se ve shonu života, setkání s přáteli u dobré písničky, která pohladí srdce a může ho nastartovat pro nové nasazení se v životě.
Mohelnický dostavník tvoří všichni lidé dobré vůle: od Aligátora a jeho rodinu, přes tým pořadatelů, sponzory a po každého účastníka festivalu zvlášť. Náš Dostavník má své kouzlo k.j. taky v tom, že zde zaznívá Boží slovo, že se slaví mše svatá.
Apoštol sv. Jakub nás dnes vybízí k tomu, abychom nebyli jen posluchači Božího slova, ale snažili se ho uvádět ve skutek. Jinak bychom – podle něho – klamali sami sebe! V praxi to znamená: naslouchat Bohu a pak se podle toho denně snažit žít.
Rádio Proglas již po několik let na Dostavníku uděluje hudebníkům „Cenu za krásu slova.“ Dnes nám nesmí být jedno, čemu nasloucháme. To, co slyšíme, může být pro nás tvořivé, nebo degenerační. Jak velikou odpovědnost nesou skladatelé, hudebníci a interpreti v oblasti výchovy nebo úpadku národa!
K muzikantům se v této oblasti druží taky spisovatelé. Poselství příběhu, nebo románu, může povzbuzovat, tvořit, nebo taky ničit v člověku pravé hodnoty života.
Letos na jaře si čtenáři dobrodružné literatury připomněli 100 let od úmrtí Karla Maye, autora románů, které svého času ovlivnily generace. Jeho krátký životopis nalezněte na titulní straně Timesu. Ve své autobiografii May píše: „Úkol spisovatele pro mládež nespočívá v tom, že vytváří postavy, které v každé situaci jednají bezchybně. Umění spočívá v tom, že své postavy nechá dělat chyby, jichž chce čtenáře uchránit. Bezchybná mládež a bezchybní lidé jsou špatné vzory. Odrazují. Ukazujme negativa, ale pravdivě, strhujícím způsobem a tak dosáhneme pozitiva.“
V pozdravu, který v těchto dnech zaslal našemu festivalu představitel legendárního Vinnetuoa, francouzský herec, rodák z Brestu, Pierre Brice, nalezneme i tato slova: „Milí přátelé, nezapomínejte na hodnoty jako přátelství, respekt, tolerance a lidská práva.“
Přátelství – znamená podržet toho druhého, odpouštět a obětovat se jeden pro druhého navzájem.
Respekt – je uznání, úcta k osobnosti bližního. Respekt předpokládá, že jsi člověk nedovolí uškodit jinému ani psychicky ani fyzicky. Opakem respektu je bezohlednost a pohrdání.
Tolerance – znamená snášet nedostatky svých bližních z úcty k jejich osobnosti.
Lidská práva – jsou práva, která nám, lidem, dávají důstojnost: právo na život, osobní svobodu, věrovyznání, čest a dobrou pověst… To a mnohé další nám dává křesťanství. A to je, dovolím si říct, obsahem duchovního poselství 37. Mohelnického dostavníku, který dnes vrcholí.
Milí přátelé!
Přeji nám všem, abychom dnes z Mohelnických sadů odcházeli domů obohaceni zážitky ze setkání s Božím slovem, ze setkání s dobrou písničkou a známými tvářemi. Kéž jsme ochotni, podle slov apoštola sv. Jakuba, uvádět vyslechnuté Boží slovo ve skutek!
Pořadateli Mohelnického dostavníku, Aligátorovi, přejme pevné zdraví duše i těla, hodně Boží pomoci jeho rodině a realizačnímu týmu!
Všem účinkujícím přejme, aby jejich písně přinášely posluchačům dobrou náladu a vedly je k pravým hodnotám života, o kterých mluví evangelium.
Kéž je Bůh, dárce všeho dobra, v našich životech veleben!

Kamarádi z loštické fary

Pavle, kamaráde, díky!
37. Mohelnický dostavník je již historií. Zůstávají krásné vzpomínky na rodinnou atmosféru festivalu. V pátek to nebylo vůbec jednoduché neztratit odvahu a nervy v dešti a blátě Mohelnických sadů. Vokálnímu souboru X-TET z Jindřichova Hradce velký dík za super atmosféru koncertu v pátek 31. srpna 2012 v kostele sv. Prokopa v Lošticích. Děkujeme Vám všem, kteří jste v průběhu festivalu setrvali za každou cenu na svých místech a nevzdali jste to! Nádherným zážitkem byla mše svatá pro účastníky Dostavníku. Stovky lidí, vynikající doprovod scholy z Lesnice a jejich přátel, indiáni, mladší, dříve narozeni … velká dostavnická rodina. Přejeme zvládnutí “podostavnických restů” a zasloužený relax tobě, tvé rodině a celému týmu spolupracovníků.

Racek

Ahoj Aligátore,
Ještě jednou chci poděkovat za kapelu Marod za pozvání na letošní ročník Dostavníku. Bylo nám velkou ctí a potěšením si na této věhlasné akci zahrát! I přes počáteční nepřízeň počasí, bylo publikum početné a odhodlané, což svědčí o tom, že Dostavník má svou vybudovanou prestiž a stále přitahuje stovky a tisíce lidí. Pevně věřím, že jsi byl s naší účastí spokojen a že najdeš důvod nás pozvat i na další ročník.

Štěpán od tet

Milý Aligátore,
rád bych nejen Tobě, ale celému organizačnímu týmu, poděkoval za letošní Dostavník! Poslední prázdninový víkend byl pro X-tet jedním z nejkrásnějších v životě skupiny. Jsme rádi, že jsme se potkávali s lidmi, kteří zvládli udržet Dostavník v chodu přímo na jedničku s hvězdičkou a přitom být ještě milí, příjemní, pohostinní a vstřícní! Prožili jsme nádherný večer v náruči loštických farníků v čele s P. Pavlem s neopakovatelnou atmosférou plného místního chrámu. I sobotní večer na Duhové scéně byl pro nás velmi silným zážitkem ve společnost Pepy Noska a úžasného publika. Celý Dostavník byl pro nás neopakovatelným zážitkem! Potkávali jsme spoustu výborných muzikantů a jen samé dobré lidi. Taková setkání jsou tou nejlepší odměnou a zároveň posilou do další práce! Za sebe i „mé“ tety přeji Tobě pevné zdraví, sílu a chuť pokračovat v tak nádherném díle a Dostavníku přeji tak výborný tým, aby si udržel i v dalších ročnících tak skvělou atmosféru, jako měl ten letošní … Věříme, že se zase brzy potkáme a budeme za to rádi!

Jaroslav K. Prostějov

Právě jsme dorazili z Mohelnického dostavníku. Jsme rádi, že se akce opět konala. Jen to počasí naplánoval někdo asi špatně. V pátek v 16 začalo pršet a v neděli ve 12 vykouklo slunce. Ale stálo to za to. Vybrat ze soutěžících kapel bylo těžké mě se zdála každá kapela něčím dobrá a zajímavá. Potěšil mne recitál „nového“ Kamelotu. V sobotu nadupaný program Devítka, Jarret (který je stále lepší) a tak bych mohl jmenovat kapelu po kapele. Ale pak půlnoční koncert skupiny Pouta na Duhové scéně na zadní louce to stálo za to. A BPT Zlín to byla krásná tečka. Díky i za Scénu Radia Proglas v neděli. LADA ŠIMÍČKOVÁ & IVO CICVÁREK to byl důvod proč si zakoupit jejich nové CD. Už díky hitparádě jsem si zamiloval poetiku jejich písní. Lada je na pódiu ač působí křehce i tak plná energie. Ivo ten její zpěv krásně podkresluje svým hraním. Takže snad se za rok zase sejdeme.

Pepa Věneček

Ahoj kamaráde.
Dnes jsme se na Dostavníku cítili moc pěkně. Vše perfektně fungovalo (pořadatelé, inspice, zvukař i jeho pomocník!, zvuk na pódiu byl velmi dobrý, moderátor, příjemné osůbky ve stáncích, dobrá nálada mezi všemi…). I posluchači byli i přes déšť velmi dobře naladěni. Je to velmi pěkná akce a jistě dá hodně práce ji takto připravit. Nyní jsem hodně času strávil na různých webech o počasí. Výsledek mám ten, že se déšť nejvíce vybláznil dnes a ještě v noci. Od zítřejšího rána by mělo být deště výrazně méně. Dopoledne bude (podle různých webů) občas ještě mírně krápat, ale ne zdaleka tak jak dnes. Odpoledne by již mělo být téměř bez deště. Neděle bude již bez vody asi zcela. Přeji mnoho zdaru s Dostavníkem letošním i ročníky dalšími. Věřím, že se třeba ještě zítra potkáme. Měj se prima.

Berry, Country Klub Halenkovice

Ahoj Aligátore a všichni fanoušci Dostavníku, již několik dnů prosím všechny přírodní živly, mocné síly i Boha, ať je jeho původ v jakékoli víře, aby dopřály Dostavníku přívětivé počasí! Tento festival, organizátoři a my všichni ostatní si ho určitě zasloužíme! Moooc se na Dostavník těším, těch pár nocí snad ani nedospím. Tak si držme palce a ahooj v pátek v areálu! Všechny spřízněné duše zdravím a těšte se na pořádnou reportáž, foťák i mikrofon bude v permanenci od čtvrtečního večera.

Jitka Odys Vychodilová

Proč zrovna letos bude na Mohelničáku Tomáš Kočko a Jarret???? Asi proto, že tam nepojedu, že? Kdo měl ten hloupý nápad se loni přestěhovat do Švédska???? Chjo. Tak snad příští rok to vyjde a poletíme se podívat i s celou mojí Nigerijskošvédskočeskou rodinou. Hlavně ať vám vyjde krásné počasí a máte spoustu spokojených návštěvníků.
To ještě koukám, že tam bude i Míra Ošanec, Stráníci a Zrcadla….. a Folk Team …… NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE. Nebýt teď tak drahých letenek, tak letím, i kdybych na chleba neměla.

QUANTI MINORIS

Velice se těšíme na naše koncerty na letošním Mohelnickém dostavníku®. Po roční přestávce věříme ve vystupňovaný hlad po atmosféře této akce a tím pádem po vysoké fanouškovské návštěvě. Velice rádi se na tento festival vracíme. Atmosféra je vždy maximální.

Jiří Lipka

Už mnoho let plánuju jet na koncert na Bouzov, tak snad to vyjde letos. Jinak jsem rád, že bude letos scéna na Zadní louce, ty malý scény mne bavily … když byly zrušeny, tak jsem na Dostavník nejezdil..

Marie H.

Tak jsem si užila Folkového Chvojení 2012 (15. – 16. června) jako divák a to divák maximálně spokojený. Atmosféra úžasná, program to samé, a tak jsme se vrátili zase zpátky do reality a už se nemůžeme dočkat až přijede 37. Mohelnický dostavník®. Atmosférou bylo Chvojení Dostavníku dost podobné … ticho a krásná muzika …

Pavel H.

Už sa nemožu dočkat. Šak bude prča jako dycky, enom aby nechcalo. Dobrú náladu a pevného zdraví vinšuju všem fanouškům dobrej muziky, keří dojedů.

Divoženka Alena

Teď jsem zase zabloudila na stránky Mohelňáku a vzpomněla jsem si na ten loňský. Seděla jsem na opuštěné scéně a psala dopis. Před očima se mi promítal film. Začínal tak dávno, že jsem si už ani nevybavila rok:-) Ale viděla jsem své děti. Jak se houpají na houpačce, tancují v kempu a usínají při muzice. Každým rokem byly holky větší a Dostavník byl pro nás krásný rituál, kterým končily prázdniny. Tak jsem tam seděla a říkala si: no tak skončil (stejně jsem věřila, že jen tento rok), ale ty vzpomínky už nám navždy zůstanou. Jako každý rok, tak i ten loňský jsem přespala pod hvězdami. No a letos možná přijedu s vnoučkem:-) Dobří holubi se vracejí. Přeji pohodové dny a zdraví. Díky.

Jim

Několikrát jsme měli to potěšení zahrát si akusticky v Loštickém kostele. Pro nás (a neskromně doufáme, že i pro posluchače), to byl duchovní zážitek. To jsme ještě netušili, že nás na Loštické faře čeká i zážitek kulinářský. To co Pavel Kavec předvedl v kuchyni (a následně nám předložil k ochutnání) nás utvrdilo v přesvědčení, že to tam,,nahoře“ musí mít opravdu dobrý. Protože to, co jsme ochutnali, bylo fakt Boží. Za Nezmary přeje krásný Dostavník 2012 Pavel Jim Drengubák.

Andy

AHOJ ALIGÁTORE,
doufám, že tvé zdraví se těší plné síle. Právě poslouchám oblíbenou melodii „The magnificent seven“ a těším se na setkání. Tento rok bude jistě výjimečný a jistě nám bude přát počasí. Mohelnický dostavník uvidím přijet po 22. Poprvé jsem byla na dostavníku v roce 1989. A tehdejší pozvání od kamarádů se mi stalo osudným. Mohelničák se mi zapsal do srdce a konec léta je ve znamení dostavníku. Přeju ti, aby všechno klaplo, měl jsi kolem spolehlivé lidi a přimlouvám se za krásné počasí. Doznívá další známá melodie Vinnetou. Měj se MOC hezky a těším se na setkání na Mohelnickém dostavníku 2012

Jope

Ahoj Aligátore, neúnavný organizátore,
jsem rád , že se cítíš zdravotně dobře a že se z radostí s Tebou potkám na Mohelňáku. Jsem takový “ nestor „tohoto festivalu, který jsem absolvoval jako účastník v prvních pionýrských letech a který jsem pravidelně navštěvoval, i když jsem na určitou dobu hrál jinou muziku, která na tento festival úplně nepatřila. A pak přišla náhoda s „Vodopádem“ z Brezna – šel jsem po jamesessionu v parku s Modrotiskem , někdy kolem 1/3 v noci, ke kamarádce Věrce S. a říkal jsem si, že projdu ještě camp a najednou jsem slyšel v této velmi pozdní noční době střízlivou a pěknou muziku u jedné chatky. Na můj dotaz zda se můžu přidat s foukačkou řekli ti muzikanti hej, nebo áno ( něco v tom smyslu), no a tak jsem se přidal. A skončil jsem asi o 1/2 7 ráno a Ondra říká: „Dojdi na mohelnické námestie dopoledne, zahraješ si s nami“. A pak jsem hrál i na večerním country bále a za týden mi Ondra volá jestli nechci jet s nimi do Francie a do Holandska. No a tak jsem s nimi už více než 7 let a můžu říct, že lepší partu jsem ještě nezažil. Oni si umí nadat a vzápětí si jdou spolu vypít i po 28 letech – je to až neskutečné, žádné hádky, žádné nesváry. A Ondra, ten je opravdu skvělý člověk, ale vůbec všichni jsou úžasní. A tak díky šťastné náhodě jsem zase v Mohelnici, mé velké srdcovce. To Ti píši jen tak, protože nic není náhoda. Takže se těším na setkání s Tebou a ostatními na Mohelňáku 2012.
Měj se a směj se – vždyť život je krásný.

Žalman

Ahoj kamaráde,
děkuji za pozvání na Dostavník. Rádi přijedeme s kapelou. Přeji ti hodně zdraví a díky, že jsi to nevzdal.

Kuba

Ahoj Aligátore,
Jsem rád, že letos zase děláš Mohelnický dostavník. Nejsem jediný, kdo na tebe myslí a kdo přeje tobě i Mohelnickému dostavníku vše dobré. Vím, že situace není pro kulturu vůbec dobrá. I zánik Zahrady o mnohém svědčí a tak vůbec je to cítit.O to víc si vážím toho, že MD nevzdáváš. Myslím si, že lidi tam nepojedou jen na velká jména, festival má tradici a hlavně atmosféru. Přeju ti dobré zdraví a chuť do práce. Díky.

T.S.presto

Ahoj kamaráde. Jsem rád, že letos bude „mohelničák“ a myslím, že nejsem sám. Tož přeji ti i v tomto štěstí a jen radost, i když vím, že je to hlavně starost. Pokud by jsi potřeboval výpomoc v rámci dostavníku, tak daj vědět. Ahóóóój!

Jiří Grygar

Milý Aligátore,
moc díky za další zprávy o Mohelnickém dostavníku a časopisu Objektiv Mohelnice. To je úžasné. Nebudete tomu věřit, ale včera jsem si dal jako předkrm k večeři v restauraci obalovaný ocas z aligátora … v rámci oslavy svých narozenin. Těší mne, že vzpomínáte na bicyklisty. Letos pojedeme 29. ročník pod titulem Moravský Džbánek, tj. ponejvíce na Jižní Moravě.

 

Tom

Ahoj Aligátore. Zdravím Tě a přeju hodně zdraví. Chci se zeptat, jestli jsi uvažoval nad možností udělat Dostavník v Náměšti. Přímo teď už evidentně v prázdném amfiteátru. Tvému Mohelnickému Dostavníku by to v tamním amfíku slušelo.Tvůj Mohelnický Dostavník je poslední mohykán a jednoznačně nejlepší v republice.

Irena G.– Králíky

Dostavník nám prostě loni chyběl a proto Vaše zpráva, že letos Mohelnický dostavník BUDE. Mne i kamarádky moc potěšila. Díky Vám mám dnes krásný den, i když ráno teploměr ukazoval – 22,5 °C. Už teď se hrozně těším a přeji Vám hodně úspěchů.

Jiří Grygar

Milý Mohelnický Aligátore,
moc díky za milé přání, které si kvůli své neposednosti čtu až teď, když jsem v Indii, kde mi začíná pozítří odborný kongres. Všichni ebicyklisti vzpomínají na Mohelnici a všechno, co jsme tam postupně zažili. Byl jsem cely podzim v Jižní Americe, tak proto nestíhám. Přeji taktéž všechno dobré do letošního roku a těch dalších taky.

© 1998 - 2020  Václav Jokl & Pavel Aligátor Nenkovský  |  GDPR