- FESTIVAL TRAMPSKÉ, COUNTRY A FOLKOVÉ HUDBY -

5

Názory 2010

Libor

Teď, když nastává podzim je čas na bilancování.
Ze všeho, co jsme s kapelou prožili se mi vrývá ten nejkrásnější zážitek a to Mohelnický dostavník. Proto bych Ti rád poděkoval za pozvání na letošní ročník a pokud budeš potřebovat někdy zahrát, nebo zalepit díru v programu, jsme Ti plně k dispozici, protože bychom si rádi zahráli nejen tři písničky, ale klidně i déle. Program máme na hodinu až 1,5 hod. Takže ještě jednou díky za celou Galerii.

Michal – Hulín

Srdečně zdravím do Mohelnice a přeji Vám všem moc a moc úspěchů v „osobním“, ale i „nákladním“ životě (toto přání jsem slyšel od Pavla Jima Drengubáka z Nezmarů). A v neposlední řadě také přeji hodně Božího požehnání a ochranu Panny Marie. Na Mohelnickém dostavníku kromě pestrého programu oceňuji také jakousi tu „rodinnou atmosféru“ a také možnost jít v neděli ráno na polní mši svatou. Neděle bez ranní mše svaté, není pro mne, jako pro věřícího, taková ta „správně prožitá neděle. „Cosi“ by mně chybělo…

Kamarád GIN – Turistické známky

Ahoj Aligátore !
a mnoho kamarádů srdeční záležitost. Na Tobě leží ta celá organizační tíha a za to, že tu káru táhneš celý ty dlouhý roky Ti za sebe i za ně moc děkuji. Naštěstí škaredé počasí nebylo, jen bylo trochu chladněji. Mějte se moc hezky. Pozdravuj doma, doufám, že jste všichni v pořádku a brzy zase Ahoj !

Dana – Kroměříž

Ahoj Aligátore.
Moc zdravím a dík za tři krásné – pohodové – muziky plné 3 dny…, které se tradičně díky VÁM VŠEM opět vydařily. Díky, díky, díky …. Doufám, že jste jako otužilí pořadatelé neodskákali „zimu“ nějakou chřipkou, angínou či nachlazením ? Sama jsem měla dost obavy (před měsícem operace „neposlušné“ ledviny – v 66ti letech – fuj …). Ale přežijí „silní jedinci“ – tak žijeme !! A už se těším na příští „Mohelňák“ – snad se zase zadaří.
Všem pá, pá, pá – za rok.

P. Pavel, kněz loštický

Poděkování Mlokovi
Ještě mám před sebou letošní „Dostavník Times“. I když čas již ukrojil několik dnů po 36. Mohelnickém dostavníku®, retro nezaškodí. „Malá meditace nad scénářem…“ – to je článek na přední straně Timesu, kde se originálním „mločím“ způsobem nad dostavnickými radostmi i starostmi Aligátora zamýšlí věhlasný moderátor Josef Grim Mlok z Karviné. Chci ti, Pepo, poděkovat za pravdivá slova, které vyplývají z tvé mnoholeté zkušenosti v oblasti, která je krásná a nelehká: organizování hudebních festivalů ve stylu folk & country v naší vlasti. Tvé zkušenosti jsou povzbuzením pro statečné lidi, kteří pro dobrou muziku chtějí něco udělat. Jsou ale taky varováním pro ty, kteří parazitují na účet jiných. Indický filosof Máhatma Gándhí ( + 1948 ) říká: „Velikost člověka roste tou mírou, jakou se usiluje rozmnožit dobro svých spolubližních.“ Děkuji, že tvůj článek „rozmnožil dobro spolubližních…“

Majka Barančicová

Dobrý den Aligátore,
děkuji Vám za krásný festival, který dýchal jakýmsi zvláštním krásným pokojem a přátelstvím. Díky moc. Přiznám se, že při zahájení sobotního odpoledního programu, kdy vjížděli do areálu někteří aktéři na koni, jsem měla co dělat, aby mi nevyhrkly slzy dojetí. Ještě jednou moc díky. Přeji příjemný den a hodně sil do Vaší další krásné činnosti.

Sany

Ahoj Aligatore,
Zdravím z Bratislavy. Este raz dakujem za celu kapelku za moznost zahrat si u Vas na Dostavníku. Bolo to velmi prijemne. Na nasej www.sanyland.sk stranke je moznost vidiet aj nahrate DVD live z tohoto koncertu , kde pekne vidiet aj celu podiovu scenu.
Prajem krasny den.

Smolinky, Milana a Dan. Mohelnice

Ahoj Aligátore,
letošní ročník Dostavníku je za námi a opět můžeme říci, že nebylo v čem by zklamal. Chceme touto cestou poděkovat jak tobě, tak manželce Marcele za neutuchající trpělivost a nasazení pro vytvoření bezva pohody pro všechny zúčastněné. Nebylo zrovna krásné počasí, ale ani to neubralo Dostavníku nic z jeho kouzla. Velká spousta spokojených kamarádů, dobrá hudba, všeobecná pohoda ! Do dalších ročníků přejeme více slunce, hodně posluchačů, dobré muzikanty a hlavně pevné nervy a spoustu dobré nálady !!!!!!!!!!!!!

Albína

Ahoj Aligátore,
Ráda bych Ti za celou Frýdu & Company poděkovala za báječný víkend na Mohelnickém dostavníku. Skvěle jsme si zahráli a užili si atmosféru celého festivalu. Ještě jednou díky !!

Víťa Troníček – MARIEN

Ahoj.
Musím ještě jednou poděkovat. Bylo to jako vždy velice milé. Reakce publika na Mohelnickém dostavníku jsou báječné, myslím, že si tam každá kapela musí připadat jako veliká hvězda. Nebo alespoň s MARIEN máme takový pocit.
Díky a někdy někde ahoj !!! Je to úžasné, co vytváříte.

Gábina Orlová – Lutyně

Dík za pořádání tohoto překrásného festivalu. Je jediný, který jsem za 8 let, co objíždím folkové akce, nevynechala.

Tereza – Svítání

Ahoj Aligátore,
děkujeme za koncert v Lošticích. Tak krásné publikum se moc často nevídá. Obzvláště velký dík otci Pavlovi, který celému koncertu dodal úplně nový rozměr. Ať se daří i nadále!

DROPS Karviná

V sobotu 28.8.2010 jsme byli na Mohelnickém dostavníku. Hráli jsme až na závěr hlavního večera country bál. Návštěvníci tančili a dobře se bavili i přesto, že byl velmi chladný večer. I my jsme se museli potom trošičku zahřát ohnivou vodou. Vše dopadlo dobře. Moc díky za organizaci Aligátorovi a našemu kamarádovi Mlokovi. Opět někdy se zase sejdeme v Mohelnici.

Zdeněk Němeček – QUANTI MINORIS

Ahoj Pavle,
tak jsme všichni trochu nemocní, začal s tím bubeník hned na Dostavníku a skáče to po nás na přeskáčku. Chtěl jsem Ti a taky Marcelce poděkovat za velmi příjemný víkend. Dostavník opět nezklamal a musím jen potvrdit, že je to jednoznačně jeden z nejpříjemnějších festivalů, co u nás máme. Chlapi, když nastupovali do bryčky, tak se přiznali, že měli větší trému, než když šli na pódium soutěžit. Bylo to velmi zajímavé a příjemné, těžko se to popisuje, jaké má člověk pocity, ale určitě je to příjemné a fakt si člověk víc uvědomí, co se mu podařilo a že to taky někdo ocenil ( i jásotem a pokřikem). Mám pocit, že si to ti moji chlapi teprve v tento moment uvědomili v plné míře, co se nám v loňském roce na Dostavníku povedlo a patřičně si toho vážíme. Jsem rád, že jsi na nás mohl být hrdý, když jsme reprezentovali Dostavník na Slunci. I pro nás je každé vystoupení v rámci Dostavníku velká pocta. Začali jsme točit vánoční CD. Měj se moc hezky a pozdravuj Marcelku.
P.S.: Nenašel jsem tašku – dárek z Dostavníku 2010 plný vynikajících tvarůžků. Někdo stopil už na pódiu, než jsem si sklidil nástroje. Škoda, docela jsem na ně těšil.

Vašek Souček – Hradec Králové

Ahoj kamaráde.
Samozřejmě Ti dál držím palce, Mohelničák je srdeční záležitostí prvořadého významu nejen pro několik generací, ale i pro mne.

Marek Holý NAVOSTRO

Ahoj kamaráde Aligátore.
Děkuji Ti za celé seskupení za krásný mail a věř, že se nám u Vás hrálo výjimečně dobře a máme na Mohelnici ty nejlepší vzpomínky. Za rok přijedeme rádi znovu. Těší a hřeje mě, že jsou na světě právě takoví lidé, jako Ty, kteří se drží svých snů a vystaví z nich tradici. Opatruj se a těším se na shledání nejpozději za rok u Vás.

Věra Štaiglová

Ahoj Pavle.
Děkuji za všechny Vodníky za pozvání na Mohelnický Dostavník, byl to pro ně hezký zážitek a první velká zkušenost.

Karel – TRUMF

Ahoj Pavlíku,
musím ti napsat, že jsem opravdu moc šťasten, že jsem se po létech znovu mohl nadechnout té nádherné atmosféry. Dostavník byl naprosto skvělý, stejná pohoda a radost z lidí, které cítím už jen v Jelení, nebo ve Skaličce. Vrátilo mě to zpět do totáče, ale v tom dobrém slova smyslu, do dob, kdy ještě normální a obyčejní lidé drželi pohromadě, kdy si vzájemně dokázali dělat radost i pouhým úsměvem na sebe. Byla to úžasná atmosféra a máš můj obdiv a uznání za organizaci. Přeji ti pohodu při poslechu našeho CéDéčka. Nech si na to chvíli klidu. Mě to udělalo radost taky. Jsou to písničky za tři roky hraní v této sestavě. Za tři roky hraní v Jelení a ve Skaličce. Aranže jsou tak, jak je hrajeme živě. Původní Domüno hraje dál country s Novákem (DOmüNO) a tahle podsestava byla určena původně jen pro pokračování a držení dobrého jména v Horním Jelení a hraji tam s druhou půlkou DOMüna – s Jardou. A je to čistá radost z muziky. Myslím, že je to z toho i cítit. Já s lidmi vycházím dobře – to je tady zrovna vidět. No, nějak jsem se rozepsal, chtěl jsem ti „jen“ pochválit Dostavník – byl SUPER !!! A až si nás v klidu poslechneš, tak se mi ozvi, jak se ti to líbilo.

Milan (Kaša) z Frýdlantu nad Ostravicí

Ahoj kamarádi.
Srdečně zdravím i Aligátora a všechny, kteří se podíleli na určitě nesnadné přípravě a organizaci letošního 36. Mohelnického dostavníku a rád bych jim, jako jeden z obecenstva, poděkoval za tento skvělý festival a svátek FCT muziky. Na příští ročník se těším!

Klára – projektová manažerka

Vážený pane Nenkovský,
dovolte mi poděkovat Vám za opět příjemnou spolupráci v rámci 36. ročníku “ Mohelnického dostavníku“. Jsme velmi rádi, že náš portál SEVERNÍ MORAVA (www.severni-morava.cz) mohl být opět partnerem této významné akce a budeme potěšeni, když se na nás obrátíte i během příprav dalších ročníků či při organizaci jiných akcí.

Tomáš Frait, FT Records Brno

Ahoj Pavle,
zdravím tě z Brna, dodatečně děkuji za Mohelnický dostavník, bylo opět příjemné zúčastnit se. Měj se dobře a těším se na další ročník festivalu.

Alena P.z Bijacoviec – Slovensko

Vazeny organizator uzasnej akcie!
Chcem sa Vam a vsetkym čo sa podielali na takomto zmysluplnom a krasnom podujati akym je Mohelnicky dostavnik zo srdca podakovat. Sledovala som sv. omšu s celou rodinou a každy rok sa na to tešime. Krasna hudba spolu s duchovným zážitkom, uprostred Božej prírody je pookriatim duše i tela, skrátka nádherné… Je tu na Slovensku niekolko rodin, ktoré Vám fandia a za pekny zážitok velmi, velmi dakuju… Prajeme Vám do dalšich rocnikov vela vela chuti a elanu, tiez prepotrebné zdravie a Božie požehnanie!

Žlebčík

Dobrý den.
Letošní mohelničák byl super. Jednu připomínku ale mám k pořadatelům na Bouzově. Neměli by povolit návštěvníkům prohlídek hradu, aby si obsazovali lavičky dekami a karimatkami k zajištění místa. Jak jinak si mám vysvětlit, že po téměř hodinovém čekání před branou do hradu a po jejím otevření byly tyto lavičky skoro všechny obsazeny? Vůči nám všem čekajícím je to nefér. Díky.

Petr Sasín – DOBRÁ POLOHA

Právě jsme se vrátili z 36. ročníku Mohelnického dostavníku®, který se pro nás stal ještě výjimečnějším a nezapomenutelnějším, než obvykle. Podařilo se nám získat jak ocenění odborné poroty za nejlepší kapelu, ale také 2. místo v diváckém hlasování a cenu za nejlepší píseň – „Šeříky“. Jsme samozřejmě moc rádi a děkujeme všem za podporu! Velký dík patří také Pavlovi Aligátorovi Nenkovskému, osobnosti a člověku, kterého si moc vážíme, a který má celý Dostavník na svědomí. Ten se také stal kmotrem našeho nového CD, na jeho dostavnickém křtu.

Bořik

Ahoj Aligátore,
ještě jednou moc děkujeme za pozvání. Byla to pro nás moc krásná a pohodová akce. Jsme rádi, že že Vám pořád tak daří. Hodně pohody a zdraví do dalších let přeje ŠVÉDOVA TROJKA.

Petr Sasín – DOBRÁ POLOHA Ostrava

Ahoj Aligátore,
rád bych ti ještě jednou moc poděkoval za možnost pokřtít naše CD na letošním Dostavníku. Byl to pro mě i pro ostatní z kapely velký svátek. Jak už jsem zmínil na pódiu, jezdím na Dostavník už 16 let. A už tehdy před lety, kdy jsem vlastně s kytarou teprve začínal a v kempu zpíval spolu s Bůčkem a Jardou Matějů písně folkových velikánů, už tehdy jsem měl velký sen, stát na dostavnickém pódiu a hrát své vlastní písně. Ten sen se mi splnil a za to ti moc děkuji. Bavili jsme se o těžkostech a problémech, které se na tebe stále více při pořádání a organizaci valí. A proto ti přeji hodně sil a pevné nervy. Dostavník už neodmyslitelně patří ke každému konci prázdnin a já věřím, že stejně jako jsem já letos už podruhé vzal sebou své děti, tak i ony jednou budou nadšeně seznamovat s Dostavníkem ty své.

Kamarádi z Loštic

Letošní dostavník? Pro mně zkouška víry.
Když se říká o Mohelničáku v různých souvislostech, často padne věta : Na Dostavník vždycky prší. Letos tomu nebylo jinak. S blížícím se termínem začátku festivalu se blížily nelichotivé předpovědi meteorologů: chladno, déšť, vítr, přeháňky, bouřky. Fandové byli v pochybnostech, skalní měli jasno: jedeme za každého počasí! A dobře udělali. Snažil jsem se vžít do „kůže Aligátora“ a řekl si: bude to letos o víře a důvěře v Boha. Vskutku jsem se intensivně modlil za úspěšný průběh festivalu, který nás letos přijal po 36. Když se to začalo hrozivě valit na nebi nad Mohelnické sady, byla má důvěra poctivě zkoušena. Nebylo to snadné, ale o tom víra je. Děj se co děj, Bůh přece dobře ví, co dělá a nemusíme mu o tom nic říkat. I když něco popršelo, hlavně v pátek, v sobotu a v neděli to už bylo dobrý. Je třeba si uvědomit, že letošní vrtkavé počasí nadělalo vrásky kdekomu. Přišli nečekané záplavy, někteří lidé přišli o své nejdražší, mnozí o své domy. Sázavafest v Kácově se téměř utopila v blátě… Byla to pro mně další vzácná zkušenost. Osobitně mě oslovila Dostavnická mše svatá. Kolem 200 účastníků, líbivý doprovod Hrnku z Hlučína, Scholy od sv. Tomáše, soustředěni přítomní i v pozadí netradičně přítomné koně tvořili překrásnou kulisu bohoslužby. Smolinky v indiánském ustrojení a se svými rodiči přinesly v průvodu dary k oltáři, k.j. i CD nosiče, které letos nahráli skupiny účinkující na festivalu : Špunt, Dobrá poloha, Hluboké nedorozumění, Pozdní sběr, Frýda and company, Pouta …nová kytara, kytička jiřin z moravičanské farní zahrádky….
Pavle, kamaráde! Děkuji tobě, tvé rodině a realizačnímu týmu Dostavníku za perfektně připravený program, scénu a vše, co k tomu patří. Přeji po tom nářezu blahodárný odpočinek a hodně síly pro duši a pro tělo do dalšího, nejen „dostavnického života !“

Tom

Ahoj Aligátore.
Mohelnický dostavník je nejlepší festival v republice.
Moc Ti za něj děkuji.Hluboce a s velkou úctou před Tebou smekám…

Honza Horák – za celou skupinu Děsně Fajn

Ahoj,
ještě jednou děkuji za pozvání. Nebylo to sice pro prokřehlé půlnoční publikum snadné, ale doufám, že jsme nezklamali. Já mám ohlasy vesměs příznivé. Moc si toho vážíme. S přáním všeho nejlepšího do dalších ročníků Dostavníku.

© 1998 - 2020  Václav Jokl & Pavel Aligátor Nenkovský  |  GDPR