- FESTIVAL TRAMPSKÉ, COUNTRY A FOLKOVÉ HUDBY -

5

Názory 2004

Sup

Zdravím všechny….
Jsem jeden z mladších příznivců Mohelničáku, byl jsem jen na posledních pěti festivalech. Nemůžu říci, že jsem byl vždy spokojen. Každému z nás něco vadí, něco je nesympatické a naopak, každému z nás zní dobře jiné věci (nemyslím tím jen hudbu).
Malinko se také snažím dělat dobrou muziku, a vím, že kdo chce něco dělat pořádně, ten stojí hlavně o ty připomínky, na nichž může něco vylepšovat nebo se vyvarovat nějakých špatných – v případě Mohelnického dostavníku „organizátorských“ věcí. Každá připomínka (neg. nepo pozit.) podaná správným způsobem je dobrá. Je třeba vážit si i názorů, které zrovna dvakrát nehrají do not…
Letošní festival byl pro mě skvělým hudebním i společenským zážitkem. Dobře jsem se vyspal – nemusel jsem poslouchat dj´s Kozelcamping, neslyšel jsem o muzikantech, kteří převracejí toitoiky, i případů, kdy někdo musel odejít za pomocí podpůrných osob bylo míň.
Tento ročník byl pro mě opravdu příjemným zážitkem – nejen díky Aligátorovi (jemu velký dík) ale také hlavně díky lidem, kteří udělali fain atmosféru.

Luboš JOHN Gaško – manažer KAJKERY Frýdek – Místek

Mohelnický dostavník vždycky byl a je jeden z nejkrásnějších festivalů, a to platí nejen dnes, ale platilo to i v dobách dávných, kdy jsme zde jezdívali jako mladí, nadějní a maskovaní Brontíci. Někteří z nás tu dostávali své první polibky a jiní tu u kytar propařili celé noci u těch Galáneček, Panenek, Hotelů Hillary a Ros na kolejích…

Váš kamarád Kiďák

Je moc dobré, že Dostavník zeštíhlel. Moc se mi líbil zvuk, bylo dobře rozumět a myslím, že lidi museli být velmi spokojeni. A navíc se mi zdálo, že přibylo posluchačů, kteří opravdu přišli poslouchat a ne se jen bavit. Třeba ten trend bude pokračovat a jednou mě, anebo nás s Ríšou zase pozvete a my budeme mít co říci těm, pro které hrajeme a zpíváme s láskou a celým srdcem. Pozdravuji Aligátora, jeho ženu Marcelku a dcerky a přeji všem hodně štěstí a pohody.

Lenka Krausová, FreeGrass

Zasílám naši přihlášku do příští soutěže. Už se moc těšíme, máme jednu speciální písničku na „chechtáka“. Jinak musím říct, že jsem byla v Mohelnici poprvé a moc se mi tam líbilo (Tomášovi taky). Atmosféra je skutečně velmi výjimečná.

Píďa, PODILIDI z Pardubic

Ahoj Aligátore,
jelikož jsme tak neučinili osobně, rádi bychom ti alespoň touto formou poděkovali za krásný festival, na který už roky jezdíme, a taky za příležitost prožívat jej alespoň chvíli i z té druhé strany, z pódia, a v neposlední řadě děkujeme i za zázemí, jež jsi vytvořil nejen naší zpěvačce Šárce Novákové a její Dominičce, ale vůbec celé kapele.
Přejeme Mohelnickému Dostavníku pevné zdraví a dlouhověkost.

Šárka Slavičinská (Semerádová), Dallas – Georgia, U.S.A.

Milý Aligátore,
od roku 1994 jezdím pravidelně na Mohelnický dostavník a musím říct, že k tomu, abych letos nepřijela, mne přinutilo jen to, že jsme se s rodinou přestěhovali za oceán. Z loňského příspěvku (možná by bylo dobré dávat k příspěvku i datum) Jiřího moravského Brabce jsem se dočetla, že malá účast na příštím (vlastně letošním) ročníku bude mít zřejmě nedobrý dopad na celou akci. Rozepisovat se, jaká by to byla škoda, je zcela zbytečné. Procházela jsem Vaše stránky, ale hodnocení letošního ročníku jsem nenašla. Hlavní informace se ale ukázala na odkazu Info – další ročník se koná ! Z toho usuzuji, že účast byla tentokrát lepší a snad i počasí vyšlo. Hodně lidí neodrazuje cena (ta je, dle mého názoru, více než příznivá), ale bohužel počasí, které se ovlivnit nedá. Dostavník velice příjemně zakončuje prázdniny a určitě je pro spoustu lidí jedinou věcí, proč se na konec prázdnin těšit. Přece jen – neuvažovali jste celou akci posunout o týden, možná by dalo dešti vyhnout ? Víme, že už několik minulých ročníků bylo kritických – drželi jsme tedy palce, aby se počet diváku zvýšil.
My máme s mužem (Roman Slavičinský) to štěstí, že máme doživotní vstupenky – já jsem ji vyhrála hned na mém prvním Dostavníku a můj muž symbolicky na posledním. Velice si jich vážíme. Pokud se budeme v době konání Dostavníku vyskytovat v CR, určitě si nenecháme ujít. Letos naši kamarádi nezklamali, do Mohelnice přijeli, a byli moc spokojení ! Přeji Vám všem, kdo tuto krásnou akci pro lidi, kteří se v Mohelnici sejdou, pořádáte, aby se příští rok vydařil !!! Dekuji za super zážitky, které mám s Mohelnickým dostavníkem spojené, těším se na snímky z letošního ročníku a zdravím i za svého muže (Roman Slavičinský) a děti.

Petr Sasín – MORGÁNA Ostrava

Chtěl bych jménem celé kapely MORGÁNA poděkovat Aligátorovi za pozvání a popřát do dalších ročníků hodně úspěchů. Bylo to super a rádi se zase do Mohelnice vrátíme.

Marie Šochová

Letos jsem se poprvé vypravila na Dostavník. Moc se mi tam líbilo a chtěla jsem za něj všem organizátorům moc poděkovat. Přátelská a pohodová atmosféra festivalu, která tam byla po celou dobu hmatatelná, je odrazem Vás, kteří ho pořádáte a dáváte mu svou duši. Děkuji moc za krásný zážitek a perfektní výběr kapel.

Kapitán Kid

Zdravím všechny kolem Dostavníku a dávám tímto oficiální svolení (i zpětně), abyste zakončovali Dostavník mou písní „No to se ví“. Vymiňuji si pouze to, že budu – li ji snad výjimečně zpívat já, nebude se přitom střílet. Moje ušní bubínky to nesnášejí.

Láďa z Bílovic u Uherského Hradiště

Děkuji moc za to, že děláte Dostavník. Bylo mě u Vás moc hezky a už se zase těším na příště dá-li Bůh a dožijeme-li. Přeji hodně dobrého a ještě víc Božího požehnání a prosím ať Vás to nepřestane bavit ! Kdybych Vám snad mohl nějak pomoct,třeba s vrácenkami nebo s úklidem, ozvěte se. P.S. Slyšel sem,že na festivalech od třicítky nahoru neprší.

Pagáč – VODOPÁD Brezno SK

Ahoj Aligátor, ešte raz Ti ďakujeme za perfektný zážitok z Mohelnickáho dostavníka,ktorý sme si odniesli zo sebou domov, naozaj je to najkrajší festival na akom sme kedy hrali neuveriteľných 13 x. Práve vrcholia naše prípravy do Francuzska (8-14.9.2004). Pozdravujem a všetkých dobrých ľudí z Tvojho okolia.

Milan Tesař – Radio Proglas

Ahoj, Pavle, ještě dodatečně děkuji hlavně za další skvěle zorganizovaný ročník festivalu. Myslím, že letos se dost povedl (nejen co se týče počasí).

Radek Tomášek – Praha

Ahoj Aligátore, milý Pavle,
Konečně je dost klidu , abych se vrátil ve vzpomínce k 30. Mohelnickému dostavníku! Především Ti chci znovu i za kluky poděkovat za všechno co jsi v souvislosti s naší účastí na něm musel pro nás udělat a zařídit. Bylo toho jistě nemálo a tak přijmi můj dík. Pozdravuj a poděkuj prosím za mě i Tvé obětavé ženě a dalším Tvým pomocníkům ! Byla to akce hodně rozsáhlá a přitom , jistě nejen podle mého soudu, vydařená a úspěšná !
Já se samozřejmě cítím poctěn i cenou, kterou jsem od vás obdržel. nejen pro tu dobrou společnost ve které jsem tím pádem zapsán, ale hlavně i za ten vtipný a skvělý obsah keramického „ZELŇÁKA“! Tedy fakt jsme si pochutnávali náramně a při sólovém mlsání přímo z něho i při nejednom obědě, kdy ta lahoda kralovala v roli přílohy nad hlavním chodem! Příprava byla jistě úmorná, ale alespoň vděk nejen můj , ale i všech předchozích obdařených, potěší zase vás.
Tak vám všem i přeji krásný podzim a gratuluji k akci a jejímu úspěchu !! Říkávali jsme: „Uctivost!“

DO VĚTRU SVITAVY Martin Křeček

Ahoj
Hlásí se skupina DO VĚTRU ze SVITAV. Moc a moc děkujeme za pozvání do soutěže. Další s príma hraní před hodně lidičkami. Ostatně druhé místo od poroty vlastně není špatné ne? Hrálo se úplně skvěle a letošní „MOHEL“ byl fakt našlapanej od rána až do večera. Dramaturgie byla dobře zmáklá. Polovina kapely zůstala i v sobotu a všichni byli nadšení. Přejeme ti mnoho úspěchů v dalším pokračování tohoto festivalu no a třeba na nás nezanevřeš a potkáme se za rok. Ještě jednou moc a moc díky za pozvání.

Jarret

Na Dostavníku se nám jako obvykle moc líbilo. Panuje u Tebe opravdu přátelská atmosféra a zdálo se nám, že všude – díky.
Někdy příště se na viděnou těší a krásný konec léta.

David Seidl

Jsem jeden z těch mnoha lidí kteří byli na letošním Mohelnickém dostavníku. Asi už čtyři roky si nedovedu konec léta představit jinak. A vlastně chci napsat jen to že letošní dostavník byl zatím ten nejlepší co jsem zažil. Velice mě potěšil klid ve stanovém městečku a organizace vůbec. Za letošek prostě nemám co bych vytknul. Jen tak dál. Přeji hodně úspěchů v dalších letech.

David

Letos jsem se vrátil z Mohelnice naplněný spokojeností. Pivní slavnost byla potlačena na absolutně snesitelnou minimální míru. Duhovka mi nechyběla. Jsem rád, že se všichni lidi sešli na hlavní scéně. A člověk nemusel hlídat, kde mu co právě utíká. Děkuji za čajovnu. Děkuji za parádní pohodu ve stanovém městečku. 30 dostavník je, alespoň pro mě, velkou jiskrou, že se folkový festival vrací do kolejí pohody … Jenom jednu malinkou výtku bych měl … Filmovou přehlídku mám vcelku rád, ale že bych musel vidět hned tři (nebo čtyři), filmy od jednoho autora – mám teď na mysli URTICA ze Slovenska…
Za sebe a za svých 25 přátel- návštěvníků Mohelnice z Červené vody děkujeme za fajn Dostavník.

Jarda Nykl – filmař z Prahy

Zdravím Vás,
moc Vám děkuji za krásné fotky z Dostavníku. Moc se nám u Vás líbilo. Byly to nádherně prožité 2 dny. Díky. Mějte se co nejlíp a pozdravujte Mohelnici.

© 1998 - 2020  Václav Jokl & Pavel Aligátor Nenkovský  |  GDPR